فعالیت سامانه بارشی دراین 10 استان

به گزارش اوج باور، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در 10 استان از افزایش دما طی آخر هفته در بعضی منطقه ها کشور از جمله سواحل دریای خزر اطلاع داد.

فعالیت سامانه بارشی دراین 10 استان

به گزارش تسنیم، پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد طی 5 روز آینده در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بعضی منطقه ها هرمزگان و جنوب کرمان رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و گاهی گردوخاک روی می دهد، امروز در این منطقه ها بارش ها شدت خواهد داشت.

امروز بعلاوه در بعضی منطقه ها آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، استان های ساحلی دریای خزز، خراسان شمالی و فردا در ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، روز آدینه در ارتفاعات البرز مرکزی و اردبیل، شنبه و یکشنبه هفته آینده در بعضی منطقه ها شمال غرب و استان های ساحلی دریای خزر رگبار و رعدوبرق پیش بینی شده است.

طی 4 روز آینده برای منطقه های از شمال شرق و شرق و طی 2 روز آینده در بخش هایی از مرکزی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک روی می دهد.

امروز و فردا در اردبیل و استان های ساحلی دریای خزر افزایش دما روی می دهد و دریای خزر نیز امروز مواج است.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی

زمان انتها: پنج شنبه 1402/05/05

نوع مخاطره: رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با گردوخاک

منطقه اثر:

پنجشنبه 1402/05/05: نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر، لغزندگی جاده ها، احتمال جاری شدن روان آب، صاعقه، وزش باد، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال.

توصیه: اجتناب از اسکان و برپا کردن چادرهای مسافرتی در حاشیه و بستر مسیل ها، احتیاط در سفرهای برون شهری به ویژه اطراف رودخانه ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابه جایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1402 بروزرسانی: 6 مرداد 1402 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1608

به "فعالیت سامانه بارشی دراین 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سامانه بارشی دراین 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید