قهرمان کشتی دنیا پیگیر شرایط دختر آسیب دیده سیستانی

به گزارش اوج باور، بعد از قطع دست یک دختربچه سیستانی توسط یک تمساح، حسن رحیمی قهرمان سابق کشتی دنیا و المپیک به کمک او شتافت.

قهرمان کشتی دنیا پیگیر شرایط دختر آسیب دیده سیستانی

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، حدود یک سال قبل بود که خبر تلخی از یکی از روستاهای محروم استان سیستان و بلوچستان به گوش رسید. حوا رئیسی، یکی از ساکنین روستای مولاآباد کشاری که برای شست و شوی لباس های خود به خاطر بی آبی در منطقه مجبور شده بود به رودخانه برود، با حمله یک گاندو (نوعی تمساح) دست راست خود را از دست داد.

بعد از مدتی حسن رحیمی، قهرمان سابق کشتی که به همراه رسول خادم به این منطقه سفر نموده بود، پیگیر فرایند درمانی این دختر 8 ساله شدند.

حسن رحیمی، دارنده مدال برنز المپیک ریو در این باره گفت: حدود یک سال قبل بود که برای توزیع اقلام به سیستان و بلوچستان رفته بودیم و متوجه شدیم که چنین اتفاقی اتفاق افتاده. کارهای مربوط به درمان این دختر بچه را با همکاری رسول خادم پیگیری کردیم. او به تهران آمد و بعد از معاینه توسط پزشکان با توجه به اینکه دستش از بازو قطع شده بود، دست مصنوعی برایش نصب شد. البته با توجه به اینکه حوا در سن رشد است، باید در آینده هم دست مصنوعی بهتری برای او نصب گردد.

وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل نبود آب، حوا و خواهرش آسیه که چند سال از او بزرگتر است، برای شست و شو به رودخانه رفته بودند. اول گاندو پای حوا را گرفته بود، اما آسیه ایستاده بود و با این تمساح جنگیده بود. در نهایت دست حوا توسط این گاندو قطع شده و بلافاصله آسیه دست هوا را با یک شال می بندد. خونریزی بند آمده بود که حوا زنده ماند؛ وگرنه در هنگام انتقال به بیمارستان در چابهار که 100 کیلومتر با روستای ملاآباد کشاری فاصله داشت، ممکن بود جان این دختر بچه از دست برود.

قهرمان کشتی دنیا در گفت وگو با برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران گفت: من و رسول خادم پیگیر فرایند درمان حوا هستیم و در حال حاضر به دلیل اینکه این دختر بچه در سن رشد بسر می برد امکان استفاده از دست مصنوعی هوشمند برای وی وجود ندارد اما در آینده ای نزدیک این امکان را برایش فراهم خواهیم کرد که هیچ گونه کمبودی را احساس نکند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 492

به "قهرمان کشتی دنیا پیگیر شرایط دختر آسیب دیده سیستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان کشتی دنیا پیگیر شرایط دختر آسیب دیده سیستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید