مسجدی: رویکرد ایران، همکاری با دولت الکاظمی است

به گزارش اوج باور، سفیر ایران در بغداد توضیح داد که رویکرد کشورش در قبال دولت جدید عراق که برخاسته از اراده مردم این کشور است، همکاری و حمایت است.

مسجدی: رویکرد ایران، همکاری با دولت الکاظمی است

به گزارش گروه سیاسی اوج باور، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، طی یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری العراقیه، گفت که کشورش از دولت مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق حمایت می نماید و این دولت بر اساس اراده ملت تشکیل شده است.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وی اضافه نمود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران، همکاری و پشتیبانی و حمایت از دولت مصطفی الکاظمی است، زیرا ما آن را دولتی می دانیم که بر اساس خواست ملت عراق تشکیل شده و از سوی مجلس نیز به آن رأی اعتماد داده شده است.

مسجدی اضافه نمود: ما اعلام کردیم که برای همه انواع همکاری آماده ایم و اطمینان داریم که روابط دوجانبه میان دو کشور، گسترده تر و مستحکم تر خواهد شد و به صورت مناسبتی در دوره نخست وزیری الکاظمی پیشرفت خواهد نمود. برای ما منافع مشترک دو کشور اهمیت دارد.

سفیر ایران با اشاره به دیدارهایش با نخست وزیر و شماری از وزرای کابینه او گفت که در این دیدارها، روابط دوجانبه و پرونده های موجحود میان ایران و عراق آنالیز شده است.

وی توضیح داد: درست است که دولت الکاظمی با دولت های پیشین اختلاف دارد، اما احتیاج ها و احتیاجمندی هایی که دو کشور را به یکدیگر مرتبط می کنن، تغییر نمی نمایند. اختلافات اساسی در روابط دو طرف وجود ندارد و چنین اتفاقی نیز نخواهد افتاد. رویکرد دولت جدید عراق در قبال ایران مثبت است و ما نیز به همکاری تمایل داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 402

به "مسجدی: رویکرد ایران، همکاری با دولت الکاظمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجدی: رویکرد ایران، همکاری با دولت الکاظمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید