معجزه آسپرین برای تمیز کردن لباس ها

به گزارش اوج باور، به نظر می رسد با هر شستشو، لباس های سفید کدرتر و خاکستری تر می شوند. اما چگونه می توان این فرایند را متوقف کرد؟ این کار خیلی ساده است؛ تنها چیزی که برای این کار احتیاج دارید نوعی دارو است که احتمالاً همه در کابینت داروی خود دارند. تنها با پنج عدد قرص آسپرین 325 میلی گرمی می توان لباس های کدر شسته شده را دوباره کاملا سفید کرد.

معجزه آسپرین برای تمیز کردن لباس ها

اطمینان از سفید ماندن لباس های سفید حتی با برترین مواد شوینده و چرخه های شستشو در ماشین های لباسشویی مدرن تقریباً غیرممکن است. خوشبختانه، قرصی به نام آسپرین می توان از معجزه سفید کنندگی آن برای لباس ها استفاده کرد.

حتی اگر از مواد شوینده ای استفاده می کنید که به شما اطمینان می دهند لباس های سفیدتان، سفیدتر می شوند، باز هم نمی توانید لکه های خاکستری و زیر بغل زرد را در لباس های سفید پاک کنید.

به نظر می رسد با هر شستشو، لباس های سفید کدرتر و خاکستری تر می شوند. اما چگونه می توان این فرایند را متوقف کرد؟ این کار خیلی ساده است؛ تنها چیزی که برای این کار احتیاج دارید نوعی دارو است که احتمالاً همه در کابینت داروی خود دارند. تنها با پنج عدد قرص آسپرین 325 میلی گرمی می توان لباس های کدر شسته شده را دوباره کاملا سفید کرد.

برای این منظور کافی است که قرص ها را در یک کاسه بزرگ یا تشت در آب داغ قرار دهید تا حل شوند. این آب آسپرین را هم بزنید تا تمام قرص ها کاملا حل شوند. برای اطمینان از حل شدن سریعتر قرص ها، می توانید قبل از قرار دادن آن ها در آب، آن ها را خرد کنید.

سپس، لباس های سفید و کدر را در یک کاسه یا تشت با آب آسپرین قرار دهید و بگذارید هشت ساعت خیس بخورد. همچنین می توانید فقط چند آسپرین به ماشین لباسشویی اضافه کنید، اما روش خیساندن بهتر جواب می دهد. بعد از اینکه لباس ها خیس به مدت هشت ساعت خیس خوردند بعد آن ها را مانند حالت عادی در ماشین لباسشویی بشویید.

فلفل سیاه

حال اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید رنگ لباس های تیره و رنگی خود را بدون کدر شدن بر اثر شستشو حفظ کنید، فلفل سیاه چاره کار شماست.

خیلی اوقات این اتفاق می افتد که لباس زیبایی خریداری نموده اید، اما یک ماه پس از خرید آغاز به تغییر رنگ می نماید. همچنین لباس های مشکی قبل از اینکه متوجه شوید بر اثر شستشو خاکستری می شوند. اما چگونه می توان رنگ لباس های رنگی و تیره را حفظ کرد؟ خوشبختانه، یک ترفند ساده برای برطرف این مشکل وجود دارد و فلفل سیاه تنها چیزی که برای این منظور احتیاج دارید!

اگر مقداری فلفل سیاه به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید، لباس های شما دوباره روشن و رنگارنگ به نظر می رسند و با این ترفند می توانید با لباس های رنگ پریده خداحافظی کنید.

برای این کار ضروری است لباس های رنگی خود را در ماشین لباس شویی قرار داده و مواد شوینده معمولی خود را اضافه کنید. سپس یک قاشق چایخوری فلفل سیاه به ماشین لباس شویی اضافه کنید. لباس ها را در چرخه سرد بشویید. مشاهده خواهید کرد که لباس ها به رنگ اصلی خود بازخواهند گشت.

اما فلفل چگونه این کار را انجام می دهد؟ به جای مانده مواد شوینده بر روی لباس ها باعث می گردد که لباس های شما زودتر کدر و رنگ پریده شوند.

فلفل به علت بافتی که دارد به مواد شوینده اجازه چسبیدن به لباس ها را نمی دهد. به همین علت است که لباس های شما به صورت رنگ پریده از ماشین لباس شویی خارج نمی شوند. همچنین افزودن فلفل به لباس های چرک در ماشین لباس شویی از تغییر رنگ لباس ها نیز پیشگیری می نماید.

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1459

به "معجزه آسپرین برای تمیز کردن لباس ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "معجزه آسپرین برای تمیز کردن لباس ها" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه آسپرین برای تمیز کردن لباس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید