موزه ارتباطات، موزه برتر

به گزارش اوج باور، احمد محیط طباطبایی، رئیس کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) با اشاره به این که از اسفند ماه به بعد به دنبال همه گیری ویروس کرونا در کشور و اهمیت حضور حداقلی مردم در خارج از خانه و تعطیلی موزه ها و اماکن تاریخی، اظهار کرد: موزه ملی ارتباطات در این دوران ابتکار عمل را در دست گرفت و با فراهم کردن مجموعه ای از شرایط، امکان بازدید غیرحضوری علاقه مندان و دوست داران فرهنگ و تاریخ کشور را فراهم کرد.

موزه ارتباطات، موزه برتر

وی توضیح داد: موزه ملی ارتباطات با پشتیبانی کمیته ملی موزه های ایران، با ارائه اینترنت رایگان در اختیار سایر موزه ها، علاوه بر این که امکان ایجاد تورهای بازدید مجازی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را فراهم آورد، خود در این زمینه پیشتاز شد.

محیط طباطبایی با اشاره به این که در ایام تعطیلات نوروز، 13 موزه ایران تورهای مجازی برگزار کردند، اضافه کرد: اقدام مؤثری که به یاری موزه ملی ارتباطات صورت گرفت، الگویی شد تا سایر موزه ها در صفحات اختصاصی خود در بستر شبکه های اجتماعی، به ایجاد تورهای مجازی اقدام نمایند.

به گفته وی، همکاری سازنده موزه ملی ارتباطات موجب شد همزمان با روز جهانی موزه ها (29 اردیبهشت)، امکان ایجاد ارتباط جهانی با موزه های ایران فراهم گردد.

رئیس کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) اظهار کرد: همکاری موزه ملی ارتباطات با سایر موزه ها از جمله موزه ملی علوم فناوری، موزه ملی کاخ گلستان، موزه ملی کاخ سعدآباد، موزه ملک، به ویژه موزه ملی ایران، توانست الگویی برای سایر موزه های کشور از موزه بومیان کیش گرفته تا موزه آذربایجان در تبریز، فراهم کند تا گام های مؤثری در زمینه شناخت و معرفی خود به یاری فناوری اطلاعات بردارند.

مهر نوشت، وی اظهار امیدواری کرد: این موزه، رویکرد مثبتی که به تقویت صندلی موزه ها به عنوان نهادی فرهنگ ساز و نقش آفرین در معرفی تاریخ و هنر کشور ایفا می نماید را تداوم بخشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 651

به "موزه ارتباطات، موزه برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ارتباطات، موزه برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید