چک کردن گوشی همسر درست است یا نه؟

به گزارش اوج باور، معمولا زوجین برای کنترل کردن یکدیگر، تماشا رفتارهای مشکوک از جانب همسر خود و بعلاوه بی اعتقادی به وجود حریم شخصی این کار را انجام می دهند.

چک کردن گوشی همسر درست است یا نه؟

کوشش برای چک کردن گوشی همسر می تواند ناشی از عدم اعتماد به همسر یا ترس از دست دادن او باشد. در این مطلب از خبرنگاران به این موضوع می پردازیم که چک کردن گوشی همسر درست است یا نه؟

چک کردن گوشی همسر درست است

در ادامه به توضیحات بیشتری در خصوص چک کردن گوشی همسر و موارد مهم در این باره اشاره خواهیم کرد. اگر احساس می کنید همسرتان به شما خیانت نموده و یا در حال خیانت است.

حریم شخصی در زندگی مشترک چه جایگاهی دارد؟

ازدواج پیروز زمانی شکل می گیرد که افراد بتوانند به سطحی از رشد و بلوغ اجتماعی برسند که جنبه های مختلف زندگی خود را با دیگری شریک شوند و با همکاری یکدیگر برای ساختن یک زندگی کوشش نمایند. اما این مسئله به این معنا نیست که شما نباید هیچ حریم شخصی برای خود داشته باشید و فردیت یکدیگر را زیر پا بگذارید. در نتیجه شما در عین حال که آزادانه مسائل روزمره خود را با دیگری در میان می گذارید باید برای استقلال هم ارزش قائل شوید. این کار اعتماد به نفس را در هردو طرف ارتقا داده و صمیمیت را به اندازه بیشتری میان شما شکل می دهد.

راه چارههای جایگزین

برای آنکه بتوانید در زندگی احساس امنیت خاطر کنید و از وفاداری همسرتان مطمئن شوید راه های بهتری به جز چک کردن گوشی همسرتان وجود دارد در ادامه به بعضی از این راه چارهها اشاره خواهیم کرد.

به جای چک کردن گوشی همسر مسائلتان را ریشه یابی کنید

قبل از هر چیز ابتدا باید بتوانید تکلیفتان را با خودتان معین کنید و بدانید چرا به چک کردن گوشی همسر خود تمایل دارید. برای فهم ریشه مشکل، آنالیز کنید که آیا فکر می کنید به او اعتماد کافی ندارید؟ آیا می ترسید که همسر و زندگی تان را از دست بدهید؟ یا این که این رفتار تنها نوعی عادت بد محسوب می شوند؟ زمانی که معین گردد مشکل اصلی کجاست می توانید راه چاره مناسب را برای حل این مسئله پیدا کنید. برای اینکه بتوانید ازدواج خوبی داشته باشید به مطلب چرا بعضی دختران خواستگار ندارند؟ سر بزنید.

ارتباط عاطفی خود را با همسرتان بازنگری کنید

تا به حال از خود پرسیده اید که چرا امروزه بسیاری از افراد دائما در فضای مجازی فعالیت می نمایند؟ در دنیای امروز مشغله های زیاد کاری و اجتماعی فرصت ارتباطات سالم، عمیق و لذت بخش را از انسان ها گرفته و آن ها را دچار احساس تنهایی درونی نموده است. همین موضوع باعث می گردد که به فضای مجازی و ارتباطات متعدد با دیگران پناه ببرند و مدام سرشان در گوشی باشد. این عامل سبب می گردد که زوجین شک نموده و به چک کردن گوشی همسر خود بپردازند. در این شرایط اگر ارتباط عاطفی با همسر نیز دچار مسائلی باشد، این شرایط تشدید خواهد شد.

در نتیجه بهتر است به رابطه عاطفی چند ماه اخیر خود نگاهی بیندازید و ببینید چقدر توانسته اید در یک فضای صمیمانه با یکدیگر گفت وگو کنید و رابطه موثر و سالمی با یکدیگر داشته باشید.

به یک زوج درمانگر مراجعه کنید

اگر در زندگی مشترک خود احساس بی اعتمادی می کنید یا ترس از دست دادن همسرتان را دارید، ممکن است به سادگی نتوانید این مسائل را برطرف کنید. اگر برای مدت طولانی در شک و تردید زندگی کنید سلامت روان شما تهدید خواهد شد و احتمال ابتلا به انواع اختلالات روانی نظیر افسردگی و وسواس فکری افزایش می یابد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب هشدار، این مردان هوس باز هستند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1441

به "چک کردن گوشی همسر درست است یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چک کردن گوشی همسر درست است یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید