چگونه شبیه ترین فیلم یا سریال را به حال و هوای فیلم و سریال مورد علاقه تان پیدا کنید؟

به گزارش اوج باور، خیلی روزها و شب ها پیدا کردن یک فیلم سخت می گردد. ما با دریایی از فیلم های جدی و گنجینه ای از فیلم های قدیمی روبرو هستیم. اما حال و هوای فیلم هایی که می پسندیم محدود است و هر کس فراخور عاطفه و دانستنی ها و تجریبات قبلی تماشای فیلم و عمقی که می خواهد درگیر جادوی سینما گردد، چیزی متفاوتی می پسندد.

چگونه شبیه ترین فیلم یا سریال را به حال و هوای فیلم و سریال مورد علاقه تان پیدا کنید؟

هر فیلم بزرگی، مانند موجودی یگانه است و مثل یک فوتبالیست بزرگ، کس دیگری واقعا شبیه آن نیست. با این حال می گردد فیلم ها و سریال های پیدا کرد که از نظر ژانر و موضوع و عوامل بازیگری تا حد زیادی انطباق با فیلم مورد نظر شما داشته باشند.

این روزها سایت های استریم فیلم، چه ایرانی و چه خارجی، قسمت پیشنهاد فیلم دارند که خب، زیاد خوب کار نمی نماید و خیلی از پیشنهاد الگوریتمی و ماشینی هستند.

اما شما می توانید از 5 سایت پیشنهادی من برای یافتن فیلم ها و سریال های مشابه بهره ببرید، طوری که دست خالی برنگشت:

1- سایت watchthis.dev

این سایت هوشمند است و شما می توانید فیلمی که دوست دارید را توصیف کنید. مثلا من نوشتم فیلمی در خصوص جنگ جهانی دوم که رومنس هم داشته باشد و پیشنهادات خوبی مانند The English Patient - Atonement 2007و The Book Thief 2013 گرفتم که هر 3 را قبلا دیده بودم و از روی همین متوجه شدم که پیشنهادهای این سایت که ظاهرا از چت جی پی تی استفاده می نماید، خوب هستند.

2- سایت film-fish

این سایت هم نسبتا خوب است. برخی از پیشنهادهای آن خیلی خوب هستند و برخی از پیشنهادهایش هم زیاد شبیه حال و هوای فیلم یا سریال مورد علاقه شما نیستند. در این سایت شما باید نام فیلم یا سریال مورد نظر را بنویسید. تعداد پیشنهادهای زیادی می دهد و باز هم دست خالی برنمی گشت.

3- سایت movie-map

این سایت جزو سایت های قدیمی در این زمینه است. خوبی این سایت است که پیشنهادهایش را به صورت یک نقشه می دهد. هر چه فیلمی که پیشنهاد می دهد نزدیک تر به مرکز باشد، شبیه تر به فیلم شماست و هر چه دورتر باشد، اندازه تطابق کمتر است.

برای مثال من اینجا فیلم مشهور تاوان را جستجو نموده ام:

4- سایت bestsimilar

این سایت هم جزو قدیمی هاست. وقتی فیلمی را جستجو می کنید، اول خود فیلم و داستانش را برای شما شرح می دهد و بعد یک به یک پیشنهادهایش را با شما در میان می گذارد.

این سایت درصد تطابق را هم با معیارهای خودش نشان می دهد که بیراه و کاذب نیستند.

5- سایت tastedive

این سایت هم فیلم ها و سریال های مشابه خوبی پیشنهاد می دهد. به علاوه می توانید در سایت ثبت نام کنید و فیلم ها مورد علاقه را لایک یا دیس لایک کنید یا ذخیره کنید تا در فرصت بعدی ببینید و به لیست دیدنی های شما اضافه شوند.

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 خرداد 1403 بروزرسانی: 18 خرداد 1403 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1644

به "چگونه شبیه ترین فیلم یا سریال را به حال و هوای فیلم و سریال مورد علاقه تان پیدا کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه شبیه ترین فیلم یا سریال را به حال و هوای فیلم و سریال مورد علاقه تان پیدا کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید