کشف عتیقه جات 1500ساله از منزلی در سمنان، عکس

به گزارش اوج باور، سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی 14 آبان ماه 1399 اظهار کرد: در عملیات مشترک یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی و فرماندهی انتظامی استان سمنان، تعداد 9 قلم شی تاریخی مربوط به دوران اسلامی و حدود یک هزار و 500 سال پیش در منزلی در سمنان کشف و ضبط شد.

کشف عتیقه جات 1500ساله از منزلی در سمنان، عکس

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی ادامه داد: بر اساس ماده 562 قانون مجازات اسلامی، هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی- فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از 6ماه تا سه سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع وزارت میراث فرهنگی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می گردد و همچنین بر اساس تبصره یک این قانون هر کس اموال تاریخی - فرهنگی موضوع این ماده را حسب تصادف به دست آورد و طبق مقررات وزارت میراث فرهنگی نسبت به تحویل آن اقدام نکند به ضبط اموال مکشوفه محکوم می گردد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان با اشاره به کشف یک دستگاه فلزیاب در یکی از مخروبه های این شهر گفت: در بازدیدهای تلفیقی نیروی انتظامی با عوامل یگان حفاظت استان سمنان در سطح شهر سمنان، یک دستگاه فلزیاب در یکی از مخروبه های شهر سمنان کشف و ضبط شد و شناسایی متهم و یا متهمان احتمالی موضوع در حال آنالیز و پیگیری است.

وی با بیان اینکه حمل، نگهداری و استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز وزارت میراث فرهنگی تخلف محسوب و منجر به توقیف و ضبط دستگاه می گردد و حمل و نگهداری و استفاده از انواع دستگاه های فلزیاب نیز فقط با مجوز میراث فرهنگی امکان پذیر است اضافه کرد: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب در حفاری غیر مجاز، علاوه بر ضبط و توقیف دستگاه، معادل 1 تا 3 سال حبس است.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 629

به "کشف عتیقه جات 1500ساله از منزلی در سمنان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف عتیقه جات 1500ساله از منزلی در سمنان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید