17 مدل موی مردانه جذاب و ترند 2021 برای سال جدید

به گزارش اوج باور، مدل مو تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چهره و استایل شما دارد. با انتخاب یک مدل موی مردانه جدید و مد روز که مناسب چهره و استایل تان باشد می توانید جذابیت تان را چند برابر نموده و اعتماد به نفس تان را بالا ببرید. در انتخاب مدل موی مردانه همواره باید به نوع صورت، جنس موها و همچنین استایل شخصی تان توجه کنید؛ اگر استایل شما ساده و کلاسیک است بهتر است مدل های ساده و کلاسیک را انتخاب کنید که به استایل تان بیاید و اگر استایل تان خاص تر است و به المان های فشن در ترکیب استایل خود اهمیت می دهید، بهتر است به سراغ مدل موهای فشن و جسورانه بروید. با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید تا هفده مدل موی مردانه جذاب و مد روز برای سال جدید را برایتان معرفی کنیم.

17 مدل موی مردانه جذاب و ترند 2021 برای سال جدید

1. مدل کروکات Crew Cut

این مدل مو که به نام مدل موی نظامی هم شناخته می گردد سال هاست که جزو مدل های ترند بوده و به علت محبوبیت زیاد از چرخه مد خارج نمی گردد. در این مدل کناره ها و پشت سر طوری ماشین می گردد که کوتاه تر از قسمت جلوی موها باشد.

اگر موهایتان را مدل کروکات کوتاه کردید برای قسمت جلوی موهایتان بهتر است از واکس مو بهره ببرید و موهای جلوی سرتان را حالت دهید. چه به استایل های ساده و کلاسیک علاقه مند باشید و چه استایل های فشن و خاص تر را بپسندید، این مدل مو برایتان کاربردی خواهد بود.

  • 13 روش فوق العاده برای تقویت موی سر و دستیابی به مو های سالم و مستحکم

2. مدل آندرکات Undercut

در این مدل بخش زیرین موها ماشین می گردد و بخش بالایی موها بلند است. در این مدل موی مردانه بخش بالایی موها می تواند به مدل های مختلف و متنوعی آرایش گردد اما نقطه اشتراک تمام مدل های آندرکات این است که بخش زیرین موها کاملا ماشین شده است. اگر موهایتان را مدل آندرکات کوتاه نموده اید می توانید برای بخش فوقانی موها از انواع روغن های مو بهره ببرید.

3. مدل آندرکات خط دار Disconnected Undercut

این مدل موی مردانه که در دهه بیست میلادی بسیار محبوب بود، دوباره وارد چرخه مد شده و در میان آقایان محبوبیت زیادی پیدا نموده است. مدل آندرکات خط دار درست شبیه آندرکات ساده است با این تفاوت که قسمت زیرین موها که ماشین شده با یک خط از بخش بالایی که بلند تر است جدا می گردد. اگر به استایل های فشن و خاص علاقه دارید یکی از مدل هایی که می توانید انتخاب کنید همین مدل آندرکات خط دار است.

4. مدل بازکات Buzz Cut

بازکات در واقع همان مدل موی سربازی معروف است. در مدل بازکات تمامی موهای سر به یک اندازه ماشین می شوند، البته با تغییر درجه ماشین می توانید بخش وسط سر خود را سایه دار کنید. این مدل موی مردانه هم درست مثل مدل آندرکات در دهه بیست میلادی بسیار محبوب بوده است و دوباره در سالیان اخیر وارد چرخه مد شده است.

  • چند ترکیب رنگ کاربردی و جذاب برای لباس آقایان

5. مدل کات سزاری Caesar Cut

همان طور که از اسمش پیداست این مدل هیرکات به ژولیوس سزار نسبت داده می گردد و یکی از مدل موهای باستانی است که در سال های اخیر به چرخه مد وارد شده و در میان جوانان محبوبیت خاصی پیدا نموده است. در مدل کات سزاری دور موها ماشین می گردد و در قسمت پیشانی یک چتری بسیار کوتاه باقی می ماند، برای این که استایل جذاب تری با مدل موی سزاری داشته باشید بهتر است به آرایشگرتان بگویید موهای دور سرتان را فید کند.

6. مدل کاپ فرانسوی French Crop

مدل کاپ فرانسوی درست شبیه مدل کات سرازی است با این تفاوت که چتری هایتان بلند تر است. اگر موهایتان را مدل کاپ فرانسوی کوتاه نموده اید می توانید جلوی موها را با واکس یا ژل مو به صورت آشفته و درهم حالت دهید تا استایل جذاب تری داشته باشید.

7. مدل موی فید cut Fade

فید کردن مو به شکلی از هیرکات گفته می گردد که در آن مو از طریق ماشین اصلاح به قدری کوتاه می گردد که شبیه سایه ای روی سر باقی بماند و همان طور که از اسمش پیداست این سایه باید از پررنگ به سمت کمررنگ تغییر کند، یعنی درجه ماشین اصلاح به طور تدریجی افزایش پیدا کند تا سایه موهایتان هر چه به سمت پایین تر می آید کمرنگ و کم رنگ تر گردد.

اگر فید تنها در قسمت زیرین سرتان باشد و تنها قسمت بالایی خط ریش تان فید گردد، این مدل مو را فید پایینی (low fade) می نامیم.

در فید میانی(mid fade) از خط ریش تا میانه سرتان فید می گردد.

در فید بالایی (top fade) از خط ریش تا بالای سرتان فید می گردد و تنها قسمت تاج سر باقی می ماند.

بسته به سلیقه تان آن بخشی از موهایتان که فید نمی گردد می تواند بلند یا کوتاه باشد.

8. مدل پمپادور Pompadour

مادام دو پمپادور که معشوقه لویی شانزدهم بود، همواره یک فکل پف دار در قسمت جلویی موهایش درست می کرد، به همین دلیل این مدل مو را پمپادور می نامند. مدل موی پمپادور هم برای خانم ها و هم برای آقایان کاربرد دارد. در مدل مردانه پمپادور باید از آرایشگرتان بخواهید موها یتان را طوری کوتاه کند که بتوانید یک فکل موج دار متعادل در قسمت جلویی موها داشته باشید. برای حالت دادن به موهایتان هم می توانید از انواع ژل ها و یا روغن های مو بهره ببرید.

9. مدل اسلیکدبک Slicked Back

این مدل موی مردانه هم یکی از مدل های کلاسیک و قدیمی محسوب می گردد که سال هاست محبوبیت خود را حفظ نموده و در چرخه مد باقی مانده است. برای داشتن این مدل موی جذاب و کلاسیک باید به آرایشگرتان بگویید طوری موهایتان را کوتاه کند که بتوانید موها را به سمت عقب حالت دهید. نکته طلایی در این مدل مو این است که موها ظاهری نرم و براق داشته باشند؛ بنابراین برای حالت دادن موهایتان به سمت عقب می توانید از انواع ژل ها، واکس ها و روغن های مو بهره ببرید، فقط این نکته را هم مد نظر داشته باشید که در استفاده از این محصولات افراط نکنید تا موهایتان خیس به نظر نرسند. اگر استایلی ساده و کلاسیک دارید یکی از بهترین گزینه ها برایتان همین مدل اسلیکدبک است.

10. مدل کوئیف Quiff

کوئیف مدل امروزی شده پمپادور است، در این مدل موهای جلو به سمت عقب حالت داده می شوند و موهای عقب طوری کات و شانه می خورند که به با پیچ و تاب به سمت جلو حالت بگیرند. اگر می خواهید استایل تان خاص تر گردد می توانید بخش زیرین موهایتان را هم فید کنید. اگر به استایل های خاص و فشن علاقه دارید این مدل مو که جزو مدل های فشن طبقه بندی می گردد برای شما انتخاب مناسبی است.

11. مدل بلواوت Blowout

در چند سال اخیر مدل موی بلواوت به سرعت ترند و به یکی از محبوب ترین مدل های مو برای جوانان تبدیل شده است. اگر موهایتان پرپشت و جنس موهایتان ضخیم یا مجعد است این مدل مو برایتان عالی خواهد بود.

در مدل بلواوت موهای دور سرتان کوتاه می شوند و موهای بخش میانی سرتان طوری کات می گردد که حالتی شلخته و درهم به خود بگیرد؛ حالتی شبیه به این که باد موهایتان را به هم ریخته است. این مدل مو که احتیاج به طول موهای متوسط دارد، جزو مدل های فشن و خاص طبقه بندی می گردد.

12. مدل کامب اور Comb Over

اگر موهایتان در وسط سر کم پشت شده است، یکی از بهترین مدل ها برایتان همین مدل کامب اور خواهد بود. برای داشتن این مدل مو باید به آرایشگرتان بگویید موهایتان را طوری کوتاه کند که بتوانید آن ها را به یک سمت شانه کنید. این مدل موی نامتقارن و مدرن که به طول موهای متوسط احتیاج دارد در عین سادگی و کلاسیک بودن بسیار مد روز است، بنابراین اگر استایلی کلاسیک دارید و در عین حال می خواهید ظاهری مد روز هم داشته باشید، مدل کامب اور برایتان عالی خواهد بود.

13. مدل فوکس هاوک Faux Hawk

اگر به دنبال یک ظاهر جدید و هیجان انگیز هستید و دوست دارید مدل های فشن را امتحان کنید، مدل فوکس هاوک را به شما پیشنهاد می کنیم. در این مدل موهای کناری کوتاه می شوند و موهای میانی سر با استفاده از ژل و واکس مو به سمت بالا حالت داده می شوند.

14. مدل بروفلو Bro Flow

اگر می خواهید موهایتان بلند باشند و در عین حال استایلی کلاسیک و شیک مناسب برای محیط های کار رسمی داشته باشید، مدل برو فلو برایتان عالی خواهد بود. در این مدل موهای اطراف سر بلند نگه داشته می شوند و موها به شکل تکه ای و لایه ای کوتاه می شوند. این مدل موی مردانه که برای هر سنی مناسب است از سال 2017 به چرخه مد وارد شده و تا به امروز جزو مدل های به روز و ترند دنیا باقی مانده است.

  • چگونه بلندتر به نظر برسیم؛ 11 اصل طلایی لباس پوشیدن برای آقایان قد کوتاه

15. مدل هارد پارت Hard Part

این مدل مو هم جزو مدل موهای خاص و فشن طبقه بندی می گردد. در مدل هارد پارت موها به یک سمت حالت می گیرد و درست در محل جداشدگی یک خط شیو ایجاد می گردد. موهای یک سمت سرتان کوتاه و مرتب و موهای بخش دیگر بلند و حالت دار است.

16. مدل فرینج Fringe

این مدل موی چتری دار و خاص که در دهه هفتاد میلادی از محبوبیت خاصی برخوردار بود، چند سالی می گردد که دوباره وارد چرخه مد شده است. مدل موی فرینج به مدل کاپ فرانسوی شبیه است با این تفاوت که موهای دور سر کوتاه نمی شوند و موها حالتی درهم و برهم و بدون ساختار دارند. اگر موهایتان را مدل فرینج کوتاه کردید بهتر است همواره موهایتان را با ژل یا واکس مو حالت دهید. این مدل هم جزو مدل های فشن و خاص طبقه بندی می گردد.

17. مدل مسی ویو Messy Waves

چه برای موهای صاف و بی حالت و چه برای موهای مجعد و حالت دار این مدل مو بسیار مناسب است. در مدل مسی ویو دور سر کوتاه و مرتب می گردد و بخش میانی سر با کات های خورد حالتی درهم و برهم و موج دار پیدا می نماید. این مدل موی ترند هم جزو مدل های فشن و خاص طبقه بندی می گردد.

سخن آخر

در انتخاب مدل مو فرم صورت، جنس موها، استایل شخصی، موقعیت و سن اهمیت بسیاری پیدا می نماید. اگر در انتخاب استایل شخصی تان محتاط عمل می کنید بهتر است به سراغ مدل هایی کلاسیک و ساده بروید و اگر به استایل های فشن خاص و جسورانه علاقه مندید، مدل موهای فشن و خاص را امتحان کنید.

نکته مهم بعدی این است که برای حالت دادن به موهایتان از محصولات باکیفیت و مناسب بهره ببرید تا هم موها بهتر حالت بگیرند و هم سلامت موهایتان حفظ گردد.

منبع: irreverentgent

منبع: دیجی استایل
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 871

به "17 مدل موی مردانه جذاب و ترند 2021 برای سال جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 مدل موی مردانه جذاب و ترند 2021 برای سال جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید