8 اشتباه رایج برای حمل چمدان

به گزارش اوج باور، یکی از موارد مهم در سفر، نحوه بستن و حمل چمدان است. همراه خبرنگاران باشید تا با 8 مورد از اشتباهات احتمالی که مرتبط با این موضوع رخ می دهد، آشنا شوید.

8 اشتباه رایج برای حمل چمدان

خیلی از اوقات پیش می آید که مسافران در فرودگاه ها برای شرایط چمدان هایشان دچار مشکل می شوند. این در حالی است که این مسائل با راهکارهای ساده ای می توانند رفع شوند.

در این مقاله به 8 مورد از اشتباهات رایج برای بستن و حمل چمدان و راه حل های آن می پردازیم.

حمل چمدان دستی همواره رایگان است

شاید تصور خیلی ها این باشد که تحت هر شرایطی چمدان دستی در داخل هواپیما هزینه ای ندارد؛ اما باید بدانید که بعضی از اوقات برای همراه داشتن چمدان دستی در هواپیما، مبلغی را باید بپردازید.

برای مثال هنگام خرید بلیت بعضی از خطوط هوایی، به صورت پیش فرض شما اجازه بردن چمدان دستی را در هواپیما ندارید. این امر تنها زمانی امکان دارد که در بلیت تان هزینه جداگانه ای را پرداخت نموده باشید.

قرار دادن لوازم ممنوع در چمدان دستی

معمولا سخت گیری کمتری برای لوازم داخل چمدان های دستی گرفته می گردد. به همین علت مسافران با خیال آسوده تری لوازم خود را، حتی لوازمی که ممنوع است، در چمدان دستی قرار می دهند.

همان طور که گفته شد کمتر پیش می آید که این چمدان ها به وسیله مامورین باز شوند اما تا جایی که امکان دارد از حمل وسایل ممنوع اجتناب کنید.

سایز اشتباه برای چمدان دستی

به یاد داشته باشید مقدار چمدانی که با خود به داخل هواپیما می برید مناسب فضای در نظر گرفته شده باشد.

سعی کنید چمدان دستی را کامل پر نکنید و مقداری از گنجایش آن را خالی بگذارید تا به مسئله ای نخورید؛ چرا که بعضی از خطوط هوایی فضای کمتری را برای آن ها اختصاص می دهند.

حمل نکردن چمدان دستی

با توجه به هزینه های احتمالی برای بارهای اضافه چمدان، همراه داشتن چمدان دستی خیلی به کار می آید.

به طور کلی اگر موارد ذکر شده را رعایت می کنید، حتما با همراه داشتن چمدان دستی سفر خود را راحت تر کنید.

اعلام نکردن داشتن چمدان دستی

همان طور که اشاره شد بعضی از خطوط هوایی برای حمل چمدان های دستی هزینه ای را دریافت می نمایند. به همین علت اگر شما مایل به بردن چمدان دستی هستید، حتما هنگام خرید بلیت در همان اول اعلام نموده و هزینه آن را پرداخت کنید تا به مسئله ای برنخورید.

این هزینه در زمان خرید بلیت تقریبا 50,000 تومان است، در حالی که اگر با تاخیر این کار صورت گیرد ممکن است تا 200,000 تومان برای شما آب بخورد!

همراه داشتن چمدان های متعدد

قبل از هرچیزی قوانین خط هوایی خود را چک کنید. به صورت کلی هم به یاد داشته باشید که حمل کردن یک چمدان بزرگ به جای دو چمدان کوچک عاقلانه تر است. این کار از هزینه احتمالی جلوگیری می نماید.

تا جای ممکن لوازم گران قیمت خود را در خانه قرار دهید تا خیالتان هم راحت باشد.

حمل چمدان با بار بیش از حد مجاز

شاید گذاشتن چند کیف در یک چمدان روش خوبی برای کاهش تعداد چمدان ها باشد؛ اما یادتان نرود که حمل چمدان با بار بیش از حد مجاز هزینه زیادی را در پی خواهد داشت.

نشانه گذاری نکردن چمدان

گم کردن چمدان علاوه بر هزینه، زمان را نیز تلف می نماید. همواره پس از انتها سفر برچسب مختص پرواز را از چمدان جدا کنید. بعلاوه تعیینات خود را به صورت صحیح بر روی چمدان بنویسید. برچسب گذاری چمدان نیز یاری بزرگی برای تشخیص آن می نماید.

برای مثال موارد مشابه زیادی مانند چمدان هایی که در عکس می بینید وجود دارد. به همین علت با بستن یک روبان رنگی یا یک پارچه می توانید به راحتی چمدان خود را از سایرین تعیین کنید.

با پرهیز کردن از اشتباهات اشاره شده و رعایت قوانین خطوط هوایی می توانید با آسودگی بیشتری بار سفر ببندید.

منبع: کجارو / budgettravel.about.com
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1279

به "8 اشتباه رایج برای حمل چمدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 اشتباه رایج برای حمل چمدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید