آشنایی با جاذبه های گردشگری ادینبورگ

به گزارش اوج باور، جاذبه های گردشگری ادینبورگ به دلیل تاریخی بودنش بعد از جاذبه های دیدنی لندن بیشتر مورد بازدید قرار گرفته، ادینبورگ نیز به شهر جشنواره معروف است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری ادینبورگ

ادینبورگ یا ادینبرا، دومین شهر عظیم و پایتخت اسکاتلند است که بعد از لندن در مقام دوم رونق صنعت توریستی قرار گرفته است. در سال 2009 میلادی این شهر به عنوان بهترین مکان برای زندگی انتخاب شد. مردمان این شهر نیز نسبت به دیگر شهرهای انگلستان خوش برخورد تر و مودب هستند. به علاوه نیمی از مو قرمزهای جهان در اسکاتلند زندگی می نمایند. بهترین زمان برای مسافرت به این شهر فصل تابستان است.

قلعه تاریخی ادینبورگ

قلعه ادینبورگ مشرف به شهر قدیمی ادینبورگ در کشور اسکاتلند واقع شده است و به عنوان یک جاذبه توریستی تاریخی این کشور شهره است، ادینبورگ در سواحل شرقی اسکاتلند واقع شده است و دارای یک قلعه سنگی متعلق به قرن دوازدهم میلادی می باشد، اما باستان شناسان قدمت سنگهای استفاده شده در این قلعه را تا قرن 2 میلادی تخمین زده اند.

این قلعه از حدود قرن دوازدهم میلادی تاثیر به سزایی در جنگهای مختلف مربوط به اسکاتلند و بریتانیا و تصمیم گیری های سیاسی آنها داشته است، اما از اوایل قرن 19 به تدریج از یک پادگان و زندان تبدیل به یک جاذبه توریستی شد. هر سال میلیونها توریست از این قلعه دیدن مینمایند که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

قلعه ادینبورگ در اسکاتلند یکی از مکان هایی است که بیشتر از جاهای دیگر در آن وجود روح گزارش شده است. این قلعه که رو به شهر ادینبورگ واقع شده است، دارای چندین سیاهچال است که در طول قرن ها محل شکنجه و قتل هزاران زندانی بوده است. انحصار وزارت جنگ بر قلعه تنها در سال 1923 انتها یافت، زمانی که ارتش به طور رسمی به توپخانه جدید ردفورد منتقل شد. با این حال قلعه همچنان با ارتش مرتبط است. هنوز هم که هنوز است نگهبانان هنگام باز شدن قلعه، در برابر دروازه آن می ایستند تا از افتخارات اسکاتلند محافظت نمایند.

در چند مورد، کسانی که از قلعه بازدید نموده اند، وجود یک شبح فلوت زن، یک طبل زن بی سر، اشباح زندانیان فرانسوی جنگ هفت ساله و زندانیان مستعمره در جنگ استقلال آمریکا و حتی روح یک سگ که در قبرستان سگ ها پرسه می زد را تأیید نموده اند. بسیاری از قلعه، صدای روح مانند طبل شنیده اند. با این حال کمتر کسی خود طبل زن را دیده. دلیل این مسئله، آن است که روح طبل زن تنها زمانی ظاهر می گردد که قرار است به قلعه حمله گردد، اتفاقی که مدتی است نیفتاده . بر اساس تاریخ، او اولین بار زمانی که در سال 1650 کرامول به قلعه حمله کرد دیده شد، در حالی که شکل یک پسر بی سر را داشت.

کاخ هولی رود

کاخ هولی رود (به انگلیسی: Holyrood Palace) اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا در اسکاتلند است. این کاخ از سده 15 میلادی تا به امروز محل رسمی اقامت خاندان سلطنتی بریتانیا بوده است. سیاری از پادشاهان این سرزمین در این کاخ تاجگذاری کردند و مراسم ازدواج رسمی آنها هم در همین مکان برگزار شده است. زمانی که ملکه در کاخ حضور ندارد عموم مردم می توانند از ساختمان های تاریخی خیره نماینده و عمارت دولت که برای مبلمان، گچ کاری و پرده های اصیل و شگفت انگیزش مشهور است بازدید نمایند.

گالری ملی اسکاتلند

اسکاتلند 3 گالری ملی عالی هنری دارد که در مجموع به گالری های ملی اسکاتلند معروف هستند. این مجموعه در ساختمان های تاریخی در اطراف مرکز شهر ادینبورگ هستند. از زمانی که گالری هنری مدرن اسکاتلندی به دو گالری تقسیم شده است، در واقع این گالری ها 4 تا هستند. در کل این گالری ها، خانه یکی از مجموعه های عظیم عالی هنری، هنرهای مدرن و نقاشی چهره و در کنار آن مجسمه سازی باغ و نمایشگاه های خاص می باشند. به عنوان یکی از بهترین نمایشگاه های ملی بریتانیا، بازدید این 3 مجموعه اسکاتلندی رایگان می باشد.

  1. گالری ملی اسکاتلندی: بعد از قلعه ادینبورگ، این گالری دومین جاذبه مهم و دیدنی ادینبرا است. این گالری نئو کلاسیک عالی در قرن 19 میلادی توسط ویلیام هنری طراحی شده است و در خیابان پرنسس در قلب شهر واقع شده است. مجموعه این گالری شامل نقاشی های اسکاتلندی می باشد. برای دیدن این گالری باید به خیابان پرنسس بروید. این گالری هر روزه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر باز می باشد و البته در ماه آگوست تا ساعت 6 باز می باشد. گالری ملی اسکاتلندی شامل فروشگاه کتاب، چاپ های هنری و هدیه های با طراحی اسکاتلندی می باشد. همچنین این گالری شامل سرویس رستوران و کافه نیز می باشید.
  2. گالری پرتره ملی اسکاتلندی: این گالری که در سال 2011 میلادی مجددا باز شد، در یک ساختمان عظیم نئو گوتیک در خیابان کوئین در قرن 19 میلادی توسط جان ریچی فیندلی واقع شده است. در این گالری، پرتره افراد و شخصیت های مهم تاریخ اسکاتلند در قالب نقاشی، مجسمه، عکس و فیلم به تصویر کشیده شده اند. برای بازدید از این گالری هر روزه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر و پنج شنبه ها تا ساعت 7 باز می باشد. در کنار فروشگاه کتاب و پوسترها، یک فروشگاه برای خرید هدیه و سوغاتی با طراحی اسکاتلندی نیز وجود دارد. کافه گالری از ساعت 10 صبح باز می باشد و در آن غذاها و اسنک سرو می گردد.
  3. گالری ملی اسکاتلندی هنر مدرن: در ادینبورگ شما فستیوال های هنری و مجموعه های مدرن و معاصری را خواهید دید. این گالری در حقیقت شامل دو قسمت است که در دو ساختمان تاثیرگذار قرار گرفته است. هنرهای مدرن شماره یک در ساختمان نئوکلاسیک در اوایل قرن 19 تاسیس شد و شامل هنرهای روسی و فرانسوی قرن 20 می باشد. هنرهای مدرن شماره دو نیز در قرن نوزدهم تاسیس شد.

کلیسای جامع ادینبورگ

کلیسای جامع ادینبورگ در سال 1243 میلادی ساخته شده است. از بالای برج کلیسا که هشت ضلع دارد، می توانید نمای زیبایی از شهر را تماشا کنید. داخل کلیسا روزهای تاریخی جنگ جهانی اول را برای بازدید نماینده زنده می نماید؛ در داخل کلیسا مجسمه ای از جان ناکس رهبر اصلاحات پروتستان و پنجره های رنگارنگ دوست داشتنی وجود دارد. در گوشه ای از کلیسا مجموعه ای از مهرهای سلطنتی اسکاتلند نیز نگهداری می گردد. کلیسای کوچکی که توسط سر رابرت لوریمر در سال 1911 در این مجموعه ساخته شده نمونه ای عالی از سبک گوتیک مدرن به حساب میاد.

باغ های خیابان پرنسس

باغ های خیابان شاهزادگان، در سایه قلعه مخوف ادینبورگ قرار گرفته است. این باغ که امروزه یکی از شلوغ ترین مراکز تفریحی شهر میباشد در سال 1770 ساخته و پس از ان چندین بار احیا و بازسازی شد. اینجا انقدر زیباست که کسی باور نمیکند داستان هایی که درباره ترسناک بودن قلعه گفته شده راست باشد، اما واقعیت این است که در کنار این زیبایی زشتی هم قرار گرفته است. بنابراین پیشنهاد می کنیم که بعد از بازدید از قلعه و شنیدن ماجراهای ترسناک ان، ساعتی را در این باغ زیبا بگذرانید تا آرامش را احساس کنید.

خیابان رویال مال

جاده ارتباطی برای اتصال به قلعه ادینبورگ و کاخ هولی رود هوس (Holyrood house) با خانه های جذاب و نشانه های تاریخی یکی از بهترین نقطه ها برای آغاز اکتشاف جاذبه های شهر است. این شاهراه پر زرق و برق با مغازه های تاریخی، مسافرخانه های متعدد و کافه ها و رستوران های هیجان انگیز برای چند ساعت شما را سرگرم خواهد نمود. بسیاری از ساختمان های این منطقه مرتفع، کوچه ها باریک و حیاط های پنهانی داخل خانه ها واقع شده است. قلعه هیل و کلیسای سنت جان در انتهای این جهت قرار دارند.

منبع: setare.com
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 628

به "آشنایی با جاذبه های گردشگری ادینبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جاذبه های گردشگری ادینبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید