آغاز به کار جشنواره مجازی بهاره از امروز، هماهنگی برای حضور اصناف انجام شده است

به گزارش اوج باور، رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به آغاز طرح جشنواره مجازی بهاره برای عرضه کالا های صنوف از طریق فروشگاه های اینترنتی گفت: با چند اتحادیه مختلف برای مشارکت بیشتر در طرح فروش اینترنتی رایزنی شده است.

آغاز به کار جشنواره مجازی بهاره از امروز، هماهنگی برای حضور اصناف انجام شده است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران قاسم نوده فراهانی درباره برگزاری جشنواره بهاره مجازی، گفت: بر اساس اقدامات انجام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایطی به وجود آمده تا اصناف با همکاری فروشگاه های اینترنتی کالا های خود را طی یک هفته از طریق فضای مجازی عرضه کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران اضافه نمود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم تردد کمتر مردم در سطح شهر با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و ... شرایطی فراهم شد تا با استفاده از ظرفیت فروشگاه های اینترنتی، اصناف بخشی از کالا های موجود خود را از طریق فضای مجازی عرضه کنند.

وی اضافه نمود: البته با توجه به زمان کم برای اجرای طرح جشنواره بهاره مجازی ممکن است صنوف به صورت 100 درصدی نتوانند از این طرح بهره مند شوند، اما در این شرایط این کار اقدام خوبی است و ما از آن استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه 30 فروشگاه اینترنتی برای عرضه کالا های صنوف تا کنون اعلام آمادگی کرده اند، بیان داشت: از طریق فضای مجازی و ظرفیت این فروشگاه های اینترنتی فضایی برای عرضه کالا های صنوف فراهم می شود و اصناف می توانند کالا های مورد نظر خود را بر اساس قواعدی که فروشگاه های اینترنتی برای آن ها مشخص می کنند کالای خود را در فضای مجازی معرفی کرده و از این طریق فرصت فروش بیشتری را می یابند.

فراهانی اضافه نمود: با توجه به شرایط لازم است تا مردم در سطح شهر تردد بسیار کمی داشته باشند و جزء مواقع بسیار ضروری این تردد ها انجام نشود. بنابر این با این شرایط اصناف فرصت فروش کمتری می یابند که با برگزاری این جشنواره مجازی می توان بخشی از کسادی بازار صنوف را جبران کرد.

وی اضافه نمود: البته زمان برنامه ریزی برای اجرای این طرح بسیار محدود بود، اما اقداماتی انجام شده تا این طرح از امروز آغاز شود ضمن اینکه مدت زمان اجرای طرح با توجه به شرایط پیش آمده بسیار کوتاه و تا خاتمه 29 اسفند ماه 98 است.

نوده فراهانی شرح داد: برای جلب مشارکت صنوف در طرح جشنواره بهاره مجازی با اتحادیه های پوشاک، کیف و کفش، کفش چرم دست دوز و آجیل و خشکبار رایزنی انجام شده و از آن ها خواسته شده تا در طرح مذکور مشارکت پررنگ تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بهتر بود در عنوان این جشنواره فروش مجازی از کلمه بهاره استفاده نمی شد، گفت: این طرح، طرح فروش اینترنتی کالا است و نباید آن را جایگزین نمایشگاه بهاره دانست.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با اعمال کاهش اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده توسط دولت انتظار می رود مشوقی برای حضور بیشتر صنوف در این طرح فراهم شود.

وی اضافه نمود: ضمن اینکه برای ترغیب مردم به خرید اینترنتی به خصوص در شرایط فعلی کشور که لازم است تردد مردم در سطح شهر کاهش یابد، باید اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیشتری صورت گیرد.

نوده فراهانی گفت: باید توجه شود که کالا های واحد های صنفی دارای پروانه معتبر در این فروشگاه های اینترنتی عرضه شود تا در صورت بروز هرگونه مسئله ای برای خریداران امکان تعویض کالای خریداری شده و یا در صورت لزوم شکایت مشتری فراهم باشد. مردم می توانند با مراجعه به وب سایت جشنواره مجازی بهاره به آدرس Bahar99.ir از فروشگاه های اینترنتی مورد نظر خود کالا هایی که توسط صنوف عرضه می شود را خریداری کنند.

لازم به ذکر است، این جشنواره کار خود را از امروز 23 اسفند آغاز کرده و تا 29 اسفند ماه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 217

به "آغاز به کار جشنواره مجازی بهاره از امروز، هماهنگی برای حضور اصناف انجام شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار جشنواره مجازی بهاره از امروز، هماهنگی برای حضور اصناف انجام شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید