تورهای چین: ادامه مذاکره با چینی ها درباره ساخت مسکن

به گزارش اوج باور، وزیر راه و شهرسازی با بیان این که سنتی سازی مسکن وضع مناسبی ندارد بر لزوم ورود فناوری های نوین ساخت و ساز به کشور تاکید نمود.

تورهای چین: ادامه مذاکره با چینی ها درباره ساخت مسکن

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به فاصله یک روز پس از اظهارات رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مورد تداوم مذاکره با چینی ها برای ورود فناوری های نوین ساخت و ساز مسکن به کشور وی شرایط سنتی سازی مسکن را نامناسب ارزیابی کرد.

وی در این باره گفته است: در پی ورود فناوری صنعتی سازی ساختمان به کشور هستیم و مطمئنا تمام منافع کشور و توانمندی های داخلی مدنظر است.

وی با یادآوری این که هنوز با کشوری برای بهره مندی از فناوری های نوین صنعتی سازی ساختمان به توافق نهایی نرسیده ایم، اضافه کرد: ضرورت دارد صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت در ساخت متحول گردد. باید از شیوه های نوین در ساخت بهره مند شویم، چراکه بخشی از شیوه های سنتی زمانبر، فاقد کیفیت لازم و سرعت است که ملاک عمل در اجرای فراوری مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: با توجه به شرایط نه چندان مناسبی که به علت سنتی سازی وجود دارد، باید با دعوت از شرکت های دانش بنیان از روش های نوین ساخت، بهره لازم را ببریم.

رستم قاسمی دیروز از ادامه مذاکره با شرکت های چینی برای ورود فناوری های نوین ساخت وساز مسکن به کشور خبر داده و گفته بود: نمایندگانی از شرکت های چینی در کشور حضور دارند و در حال مذاکره با آن ها هستیم.

وی توضیح داد: البته قرار نیست که چینی ها کارگر به ایران بیاورند، یا مهندس یا مصالح ساختمانی وارد کشور نمایند.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: چینی ها فناوری های نوین ساخت وساز را به ایران می آورند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1235

به "تورهای چین: ادامه مذاکره با چینی ها درباره ساخت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: ادامه مذاکره با چینی ها درباره ساخت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید