ایران مال به فروش گذاشته شد

به گزارش اوج باور، بانک آینده 100 درصد سهام شرکت توسعه بین الملل ایران مال (مالک پروژه بازار عظیم ایران - ایران مال) را به وسیله مزایده به شکل نقد و اقساط می خواهد بفروشد. این آگهی توسط بانک آینده درحالی منتشر شده که پیش از این نیز بحث واگذاری ایران مال مطرح بود. قیمت پایه برای فروش ایرانمال 85هزار میلیارد تومان، معادل حدود 3.4 میلیارد دلار و حدود 3 برابر بودجه سالیانه شهرداری تهران و یک بیستم بودجه کل کشور در سال 1399 است.

ایران مال به فروش گذاشته شد

بانک آینده 100 درصد سهام شرکت توسعه بین الملل ایران مال (مالک پروژه بازار عظیم ایران - ایران مال) را به وسیله مزایده به شکل نقد و اقساط می خواهد بفروشد.

بانک آینده 100 درصد سهام شرکت توسعه بین الملل ایران مال (مالک پروژه بازار عظیم ایران - ایران مال) را به وسیله مزایده به شکل نقد و اقساط می خواهد بفروشد. این آگهی توسط بانک آینده درحالی منتشر شده که پیش از این نیز بحث واگذاری ایران مال مطرح بود.

قیمت پایه برای فروش ایرانمال 85هزار میلیارد تومان، معادل حدود 3.4 میلیارد دلار و حدود 3 برابر بودجه سالیانه شهرداری تهران و یک بیستم بودجه کل کشور در سال 1399 است.

پیش از انتشار این تصویر(که امروز بورس نیوز منتشر نموده)، مدیر عامل بانک آینده از عرضه اولیه سهام ایران مال در بورس خبر داده بود.

محمد فطانت نیمه شهریور ماه سال جاری اعلام نموده بود: اصلاح ساختار اقتصادی و نسبت های نظارتی به ویژه نسبت کفایت سرمایه و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و سایر روش ها و ثبت شرکت توسعه بین الملل ایران مال نزد سازمان بورس و دستور کار هیات مدیره بانک آینده بوده که نتیجه آن پس از تایید مراجع نظارتی در زمان تحقق به وسیله سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

با این حال به نظر می رسد بانک آینده تصمیم گرفته به جای عرضه اولیه سهام ایران مال، 100 درصد آن را به شکل مزایده واگذار کند.

منبع: تجارت نیوز

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 727

به "ایران مال به فروش گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مال به فروش گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید