برگزاری آنلاین نمایشگاه کاریکاتور نبض زمین به مناسبت روز جهانی محیط زیست

به گزارش اوج باور، تهران (پانا) - خانه کاریکاتور ایران نمایشگاه کارتون و کاریکاتور نبض زمین را از 10 خردادماه به مناسبت روز جهانی محیط زیست به صورت مجازی برگزار می نماید.

برگزاری آنلاین نمایشگاه کاریکاتور نبض زمین به مناسبت روز جهانی محیط زیست

خانه کاریکاتور ایران به مناسبت روز دنیای محیط زیست (5 ژوئن) با بهره گیری از زبان تأثیرگذار کارتون و کاریکاتور، نمایشگاه نبض زمین را با هدف اهمیت این موضوع از نگاه هنرمندان و جلب توجه همگانی برای حفظ و نگهداری از محیط زیست با آثاری از هنرمندان ایران و دنیا برنامه ریزی و سامان دهی کرده است.

در این نمایشگاه که به صورت مجازی در صفحات اینستاگرام خانه کاریکاتور و فرهنگسراهای ارسباران، اندیشه، گلستان، سرو، بهمن، تهران و دانش به نمایش در می آید، موضوعاتی همچون آلودگی هوا، گرم شدن کره زمین، حفاظت از حیوانات و جنگل ها، کمبود منابع آبی و … انتخاب و بر اساس آن، تعداد 270 اثر کارتون و کاریکاتور گردآوری و در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

شهرام بابایی رئیس خانه کاریکاتور ایران درباره این نمایشگاه گفت: امروزه نوآوری ها و پیشرفت های علمی و صنعتی بشر، فارغ از مزایا و رفاهی که به همراه داشته است، اختلالات و آسیب های بسیاری را در فرایند طبیعی حیات کره زمین و موجوادت زنده ساکن آن ایجاد کرده است. مسائلی همچون گرم شدن کره زمین، افزایش سطح آب ها، کاهش لایه ازون، بحران آب، جنگل زدایی، بیابان زایی، افزایش آلودگی هوا، دفع زباله های سمی، نابودی تنوع زیستی -جانوری و…، همه از عوامل تهدید کننده و مخرب سیاره ما بوده و هر لحظه ذخایر و منابع طبیعی دنیا در زمینه آب، خاک، هوا و… دستخوش کاهش و آسیب می گردد و عدم تدبیر در خصوص آن، پیامدهای جبران ناپذیر و خطرناکی را در پی خواهد داشت.

وی اضافه نمود: با توجه به اهمیت این موضوع و ضرورت توجه همه افراد جامعه در ایران و دنیا لازم است تا ضمن بازنگری و اصلاح رفتارهای زیست محیطی و تغییر در شیوه مصرف انرژی، از بی توجهی و سو استفاده بی رویه نسل امروز از منابع زیستی جلوگیری کرده و مانع نابودی کره زمین در آینده ای نه چندان دور شویم.

بابایی گفت: به همین منظور کوشش شد است تا از زاویه نگاه هنرمندان کارتونیست این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار داده و در این راستا نمایشگاه نبض زمین را برنامه ریزی و با همکاری و مشارکت هشت فرهنگسرا در مناطق مختلف شهر تهران برگزار کنیم. امید است این نمایشگاه در گسترش حس مسئولیت شهفرایندان در قبال محیط زیست تأثیرگذار واقع گردد و گامی مؤثر در جهت اصلاح رفتارهای زیست محیطی برداشته گردد.

نمایشگاه نبض زمین 10 خرداد تا 10 تیر 1400 به وسیله صفحات اینستاگرام به آدرس های زیر قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1003

به "برگزاری آنلاین نمایشگاه کاریکاتور نبض زمین به مناسبت روز جهانی محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آنلاین نمایشگاه کاریکاتور نبض زمین به مناسبت روز جهانی محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید