ترامپ شرایط آمریکا در مقابل کرونا را خوب توصیف کرد

به گزارش اوج باور، رئیس جمهور آمریکا با گفتن اینکه کشورش در مبارزه با پاندمی کرونا در شرایط و اوضاع خوبی است، راهش را از کارشناس ارشد دولت در حوزه بیماری های عفونی جدا کرد.

ترامپ شرایط آمریکا در مقابل کرونا را خوب توصیف کرد

به نقل از پایگاه خبری هیل، گرتا وان سوسترن از فول کورت پرس از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرسید که چطور هشدارهای اخیر آنتونی فائوچی، عضو ارشد ستاد مقابله با کرونای کاخ سفید درباره نحوه مدیریت ویروس کرونا را با دیگر اخبار دلگرم نماینده از جمله احتمال فراوری واکسن این بیماری تطبیق می دهد.

ترامپ در پاسخ گفت: به نظر من ما در شرایط و اوضاع خوبی هستیم. من با دکتر فائوچی که گفته بود ماسک نزنید و اکنون می گوید که ماسک بزنید، مخالفم.

وی اضافه کرد: فائوچی چیزهای زیادی گفته از جمله اینکه سفر از چین به آمریکا را که من در سرانجام ژانویه ممنوع نموده بود، ممنوع نکنید. من به حرف کارشناسانم گوش ندادم و سفر از چین به آمریکا را ممنوع کردم. اگر به حرف آنها گوش داده بودم اکنون در شرایط بسیار بدتر و وخیم تری بودیم.

ترامپ در ادامه گفت: در نتیجه ما کار خوبی کردیم. فکر می کنم که حتی در دو، سه یا چهار هفته آینده در شرایط بسیار بهتری نسبت به الآن قرار داشته باشیم.

اگرچه ترامپ به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت هایی همچون کالیفورنیا و فلوریدا اذعان کرد، اما گفت: بسیاری دیگر از ایالت ها در شرایط بسیار خوبی هستند.

این اظهارات ترامپ با هشدارهای هفته های اخیر فائوچی در تضاد است از جمله هشدار روز دوشنبه اش که در آن گفته بود اوضاع پاندمی کرونا در آمریکا واقعا خوب نیست و آمریکا باید برای جلوگیری از افزایش شمار مبتلایان کاری انجام دهد.

فائوچی در هشدار روز دوشنبه به بعضی ایالت ها و شهرها که خیلی سریع بازگشایی شدند، اشاره نموده و گفت، این اقدام منجر به شکسته شدن رکورد شمار مبتلایان شد. فائوچی همچنین گفته که آمریکا پیش از موج دوم شیوع ویروس کرونا، تعداد مبتلایان به این ویروس را کاهش نداده بود.

وی تاکید نموده بود: ما همچنان تا زانو در موج اول شیوع ویروس کرونا گیر نموده ایم.

شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا رو به افزایش است و به روزانه نزدیک به 50 هزار تن رسیده است.

ایالت هایی چون آریزونا، کالیفورنیا، فلوریدا و تگزاس در حال حاضر افزایش شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا را تجربه می نمایند.،ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجابخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 447

به "ترامپ شرایط آمریکا در مقابل کرونا را خوب توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ شرایط آمریکا در مقابل کرونا را خوب توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید