چهار سال با ملانیا ترامپ، از کاپشن جنجالی تا فحاشی کریسمس

به گزارش اوج باور، با تحلیف جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالات متحده و عزیمت دونالد ترامپ به فلوریدا و ادامه غرولندهایش در مورد شکست در انتخابات و دومین استیضاحش که در تاریخ آمریکا بی سابقه است، زمان آن رسیده که به بانوی اول نمادین ایالات متحده نیز بدرود بگوییم.

چهار سال با ملانیا ترامپ، از کاپشن جنجالی تا فحاشی کریسمس

ایندیپندنت نوشته است: ملانیا ترامپ، مدل اسلوونیایی تبار با نام خانوادگی اولیه کناوس از شانزدهم ژوئن سال 2015 که از پلکان طلایی برج ترامپ برای حمایت از شوهرش در کارزار ریاست جمهوری پائین آمد، راه درازی را در سکوت پیموده است. سخنرانی تقلبی و کپی شده او از میشل اوباما در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان نقطه ورود او به صحنه بین المللی بود.

نگاهی بیندازیم به لحظات برجسته حضور ملانیا ترامپ در کاخ سفید:

تئوری توطئه بدل

هنگامی که دونالد ترامپ پس از مراسم تحلیف وارد کاخ سفید شد، همسرش همراهش نبود.

ملانیا ترامپ در ابتدا همراه با بارون، پسر نوجوانش در نیویورک ماند تا او سال تحصیلی را تمام کند. این تصمیم به خاطر تدابیر امنیتی که باید در مورد خانواده اول آمریکا اعمال می شد سخت برای مالیات دهنده های آمریکایی پرهزینه بود.

تصمیم ملانیا برای ماندن در نیویورک همچنین به این شایعات دامن زد که او از نقش جدید همسرش خوشحال نیست و تا جایی که بتواند از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کند. این نظریه هنگامی تقویت شد که خانم ترامپ بدون مقدمه در مه 2018 از نظرها پنهان شد که بعدا معلوم شد علت آن جراحی کلیه بوده است.

ترامپ و فردی که گفته شد بدل ملانیا ترامپ است در سفر بلژیک

این شایعات به انتشار یک نظریه توطئه در فضای مجازی منجر شد که به پست های به اشتراک گذاشته شده در فیسبوک در اکتبر سال 2017 برمی شود. این نظریه می گفت که ملانیا یک بدل استخدام کرده که در مراسم رسمی به جای او شرکت کند، چیز زیادی نگوید و چهره اش را پشت عینک آفتابی عظیم پنهان کند که شناخته نشود.

مدرکی که بانیان تئوری توطئه در اثبات مدعایشان ارائه دادند تصاویری بود که از خانم ترامپ در جریان دیدار از بلژیک و آلاباما به ترتیب در 10 ژوئیه 2018 و 8 مارس 2019 گرفته شده بود. این تصاویر که با ظاهر او متفاوت بود غوغایی در میان کارآگاهان فتوشاپ به راه انداخت.

این نظریه توطئه بار آخر در 22 اکتبر سال 2020 مطرح شد که تصویر ترامپ ها در بازگشت از کارزار انتخاباتی تنسی، ملانیا را نشان می داد که به گونه ای غیرمعمول لبخند می زند.

تصویر دیگری از فردی که گفته شد خود ملانیا نیست و بدلش است

به گفته رئیس دفتر ملانیا ترامپ در سال 2017، بار دیگر و جایی که می توانیم پیرامون کارهای بانوی اول برای بچه ها از جمله بحران اعتیاد که کشورمان را در چنگال گرفته بپردازیم، با یک داستان مسخره دیگر رو به رو شده ایم.

خودداری از دریافت دست ترامپ

آنچه تصویر ملانیا را به عنوان حضوری سرد و معذب و بانوی اولی که چندان رغبتی به همسرش ندارد تقویت کرد، پس زدن مکرر دست دونالد ترامپ در مراسم رسمی بود.

این واقعه بارها و بارها درطول ریاست جمهوری ترامپ تکرار شد. هرچند می توان این کار را به تلاش بانوی اول برای حفظ تعادلش در پائین آمدن از پله های هواپیما یا تکیه دادن به نرده با کفشهای پاشنه بلند تعبیر کرد اما این دلیل همواره موجه به نظر نمی آمد.

در یک مورد نشریه هافینگتون پست از ژاکلین ویتمور، کارشناس بیان جسمانی خواست تا این حرکت خانم ترامپ را تعبیر کند. او با ملایمت گفت این رفتار می تواند حاکی از فقدان احترام (برای ترامپ) باشد.

مرگ درخت دوستی

یکی از کسانی که از ملانیا ترامپ دفاع کرده، همتای فرانسویش بریژیت ماکرون بوده که تاکید کرده که او بسیار شوخ طبع است.

این دو در جریان دیدار رئیس جمهور فرانسه از آمریکا در آوریل 2018 برای کاشت یک درخت دوستی در باغ کاخ سفید به همسرانشان پیوستند. ماکرون و ترامپ که برای باغبانی لباس مناسب برتن نداشتند، با بیل های طلایی درخت دوستی را کاشتند اما تنها یک سال پس از آن درخت که برای خاک اسیدی واشنگتن مناسب نبود، خشک شد.

نهال این درخت بلوط که از بیشه های بِلوُ در شمال شرقی پاریس - محل کشتار سربازان آمریکایی در جنگ جهانی اول آورده و از طرف ماکرون به کاخ سفید اهدا شده بود، به گفته ماکرون یادآور رشته هایی است که ما را به هم پیوند می دهد.

مرگ این درخت به عنوان نمادی از به سردی گرائیدن مناسبات میان فرانسه و آمریکا پس از خروج ترامپ از معاهده آب و هوای پاریس تلقی شد.

بیزاری از کریسمس

بخت بد ملانیا در مورد درخت با ماموریتش برای دکوراسون عید کریسمس در کاخ سفید ادامه یافت.

نخستین ابتکار او در دسامبر سال 2017 رنگ آمیزی درخت های کریسمس در راهروهای بخش شرقی کاخ سفید با سایه های قرمز به رنگ خون و یادآور فیلم های وحشتناک ایتالیایی در سال های 1970 بود.

ابتکار کریسمس ملانیا بار دیگر در سال بعد به باد تمسخر گرفته شد. شاخه های برف زده درختان کریسمس کاخ سفید به صحنه های فیلم وحشتناک شاینینگ اثر استنلی کوبریک تشبیه شد که در پایان آن جک نیکولسون با تبر در میان شاخه های برف نشسته یک مارپیج تزئینی در باغ هتل اورلوک پسرش را دنبال می کند.

ملانیا که از تمسخر خسته شده بود به استفانی وینستون ولکُوف، یکی از مشاوران و دوستانش با استفاده از ادبیاتی نه چندان مودبانه (از بابت وظیفه دکوراسیون کریسمس) شکایت می کند بدون آن که بداند دوستش صحبت هایش را ضبط می کند تا خود را در مقابل تحقیقات مرتبط با سوءاستفاده از بودجه مراسم تحلیف محافظت کند.

در نوار صدایی که وینستون ولکوف از این مکالمه و به منظور تبلیغ برای کتابش ملانیا و من منتشر کرد، صدای ملانیا شنیده می شود که می گوید: تو می دانی که من سخت روی (دکوراسیون) کریسمس کار می کنم. چه کسی به کریسمس و دکوراسیون آن اهمیت می دهد؟ اما من باید آن را انجام بدهم، نه؟

کُت من اهمیت نمی دهم، تو چطور؟

در ژوئن سال 2018 دستگاه رهبری ترامپ بر سر سیاست مهاجرت موسوم به تحمل صفر در مرز میان آمریکا و مکزیک از سوی جامعه بین الملل سخت تحت فشار گذاشته شد. در چارچوب این سیاست به منظور منصرف کردن پناهجویان از ورود به آمریکا خانواده ها را از هم جدا کرده و 1995 کودک وحشت زده را در مراکز بازداشت قفس مانندی حبس کردند.

ملانیا در جریان دیدارش از مرکز نگاهداری مهاجران اوضاع را با کاپشنی دوخت مزون زارا پوشیده بود، به وخامت بیشتری کشاند. روی این کاپشن سربازی زیتونی نوشته شده بود: من اهمیت نمی دهم، تو چطور؟ ظاهرا (بنا به نوار صوتی ولکوف) ملانیا این لباس را برای دیوانه کردن لیبرال ها انتخاب کرده بوده اما هرو پیر مشاور پوشاک خانم ترامپ برای این بی تدبیری سخت به باد انتقاد گرفته شد هرچند ملانیا از او دفاع نکرد.

هشتگ بهترین باش

هریک از بانوان اول آمریکا باید روی یک برنامه و ابتکار ارزنده کار کنند؛ معمولا کارزاری که زندگی بچه ها را بهبود بخشد.

پروژه ملانیا موسوم به هشتگ بهترین باش در ظاهر تلاش برای مقابله با ارعاب و زورگویی در مدارس بود که مشکل می شد آن را با توجه به حضور ارعاب آمیز و روزانه همسرش در توئیتر جدی گرفت. او منظما دشمنان متعددش را در سیاست و رسانه ها با قلدری و اهانت های شخصی تحقیر می کرد.

مجسمه سوزان

برد داونی هنرمند آمریکایی ساکن برلین، در سال 2019 یک مجسمه عظیم چوبی از بانوی اول در نزدیک شهر محل زادگاه او اسونیکا در اسلووانی برپا کرد. این مجسمه که ملانیا را در حال دست تکان دادن به افق در لباسی آبی رنگ نشان می داد که در مراسم تحلیف ترامپ بر تن داشت، ناشیانه تراشیده شده و بسیار زشت بود.

در اشاره به یک فیلم وحشتناک دیگر، این مجسمه یادآور فیلم ویکرمَن بود که در 5 ژوئیه سال گذشته به همان سرونشت دچار شد و در شعله های آتش سوخت. علتش ظاهرا یادآوری روز استقلال آمریکا و در اعتراض با قتل جورج فلوید توسط پلیس مینه سوتا و همدردی با جنبش جان سیاه پوستان ارزش دارد عنوان شد.

داونی مجسمه سوخته شده را با نوع برنز آن جایگزین کرد که از آتش سوزی در امان بماند.

بگذار تنیس بازی کنند

شاید نزدیک ترین حرکت ملانیا به ماری آنتوانت در طول ریاست جمهوری ترامپ تصمیم او به ایجاد یک سالن تنیس در کاخ سفید در حالی بود که همه گیری کرونا سراسر جهان را در چنگال خود گرفته بود. در نتیجه سوء مدیریت ترامپ تا به امروز حدود 400 هزار آمریکایی بر اثر عوارض کرونا جان سپرده اند و این فرایند همچنان ادامه دارد.

اما انصافا بگوییم، این پروژه در اکتبر سال 2019 و پیش از آغاز همه گیری کووید-19 (که خود خانم ترامپ هم به آن مبتلا شد) بخشی از سنت کهنه روسای جمهور آمریکا و همسرانشان برای خانه شماره 1600، خیابان پنسیلوانیاست که نمونه آن سالن بولینگ پرزیدنت ترومن و باغ سبزیجات میشل اوباماست.

و در تضاد با دیوار مرزی بی حاصل و پر دردسر همسرش، ساختمان زمین های تنیس ملانیا دست کم به موقع تمام شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 784

به "چهار سال با ملانیا ترامپ، از کاپشن جنجالی تا فحاشی کریسمس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار سال با ملانیا ترامپ، از کاپشن جنجالی تا فحاشی کریسمس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید