تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران به خاطر گرانی

به گزارش اوج باور، سعید درخشانی رئیس اتحادیه سوپر مارکت و مواد پروتئینی با بیان اینکه افزایش قیمت کالاهای مصرفی و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده تا اندازه فروش در صنف ما به حداقل برسد خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اجاره، فروش کم و شرایط مالی بین 15 تا 20 درصد سوپرمارکت ها تغییر شغل داده یا مغازه های خود را بسته اند.

تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران به خاطر گرانی

به گزارش صمت، قیمت کالاهای مصرفی و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده تا اندازه فروش در سوپرمارکت ها به حداقل رسیده است و با توجه به شرایط اجاره، فروش کم و شرایط مالی بین 15 تا 20 درصد سوپرمارکت ها تغییر شغل داده یا مغازه های خود را بسته اند.

نسیه تعطیل شده و از هر صد سوپر مارکت شاید تنها یکی نسیه فروشی داشته باشد و جدای از گرانی های اخیر مهم ترین عامل این مسئله پایین آمدن قدرت خرید سوپر مارکت داران است. وقتی با این سوپرمارکت داران صحبت می کنیم بیشترشان از افزایش روز به روز اجناس مصرفی مردم گلایه می نمایند و برخلاف بسیاری از مردم که فکر می نمایند سوپرمارکت ها در چند سال اخیر سود نجومی به جیب زده اند اما بسیاری از آنها پس از سالها کار به فکر تغییر شغل خود افتاده اند.

سعید درخشانی، رئیس اتحادیه سوپر مارکت و مواد پروتئینی تهران درباره شرایط سوپر مارکت ها گفت: ما بارها شرح داده ایم اما انگار گوش شنوایی در کار نیست و فقط می گویند که سوپر مارکت ها خوب کار می نمایند یا در شرایط کرونا هرگز بسته نشده اند اما این درحالی است که قدرت خرید مردم پایین آمده و دیگر خرید آنچنانی نمی نمایند.

تعطیلی 15 تا 20 درصد سوپرمارکت های تهران

سعید درخشانی با بیان اینکه افزایش قیمت کالاهای مصرفی و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده تا اندازه فروش در صنف ما به حداقل برسد خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اجاره، فروش کم و شرایط مالی بین 15 تا 20 درصد سوپرمارکت ها تغییر شغل داده یا مغازه های خود را بسته اند.

رئیس اتحادیه سوپر مارکت و مواد پروتئینی تاکید نمود: کاهش اندازه فروش، افزایش هزینه های آب، برق، گاز، تلفن، بالا رفتن دستمزد نیروی انسانی، افزایش مالیات و در نهایت ارزان نبودن فعالیت در صنف سوپرمارکت داران موجب شده تا بسیاری از فعالان این صنف اقدام به تغییر شغل و یا تعطیلی واحد صنفی خود بنمایند.

گرانی تهدیدی برای ورشکستگی اصناف

او در سرانجام خاطر نشان کرد: اگر فرایند افزایش قیمت کالاها همچنان فرایند صعودی داشته باشد و قدرت خرید مردم هم به فرایند کاهشی خود ادامه بدهد بدون تردید بسیاری از فعالیت های صنفی در این حوزه تعطیل می گردد؛ زیرا اگر مردم قدرت خرید کافی نداشته باشند؛ عملا فعالیت واحدهای صنفی در عرصه مالی مفهومی ندارد زیرا مبادله کالا صورت نمی گیرد تا فعالان صنفی از فرایند جا به جایی کالا به سود و منفعتی برسند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1151

به "تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران به خاطر گرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران به خاطر گرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید