ثبت و بهره برداری از آیین ها و سنت های اقوام عامل اصلی پایداری صنعت گردشگری است

به گزارش اوج باور، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریدون اله کمک عصر روز گذشته 30 مهرماه، در این ملاقات که با حضور رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان لنجان و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان همراه بود، با اعلام این مطلب گفت: ظرفیت های شهرستان لنجان در حوزه های آثار تاریخی، جاذبه های منحصر به فرد طبیعی و حتی میراث ناملموس به حدی است که این شهرستان می تواند به پیشران توسعه گردشگری در استان اصفهان تبدیل گردد.

ثبت و بهره برداری از آیین ها و سنت های اقوام عامل اصلی پایداری صنعت گردشگری است

برای سفر با تور به پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

او اضافه کرد: در سال های گذشته مدیران این شهرستان توانستند با تلفیق جاذبه های تاریخی، طبیعی، کشاورزی و حتی صنعتی(کارخانه ذوب آهن ایران) گونه های ارزشمندی از گردشگری را در منطقه ایجاد نمایند که در این میان عبور زاینده رود از این شهرستان بر جلوه های گردشگری منطقه اضافه کرده است.

اله کمک تاکید نمود: ثبت و بهره برداری از آیین ها و سنت های ملی و مذهبی اقوام که از یک سو تداوم داشته و از سوی دیگر ریشه در خرده فرهنگ های مردم این دیار دارد، در کنار بهره وری از غذاهای متنوع و سنتی این شهرستان نقش مهمی در پایداری گردشگری شهرستان دارد.

تدوین تقویم گردشگری شهرستان بر مبنای میراث ارزشمند تاریخی

خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان نیز در این ملاقات گفت: بی شک هر کدام از شهرهای لنجان از توان بالقوه فراوانی در راستای توسعه بر مبنای گردشگری برخوردار است.

او اضافه کرد: با تشکیل یک شورای فرهنگی در سطح شهرستان و تدوین تقویم گردشگری فرهنگی و طبیعی لنجان تصمیم داریم برای هر شهر در این شهرستان یک روز فرهنگی در نظر گرفته و بر اساس آن در حوزه های گردشگری فرهنگی، گردشگری طبیعی و گردشگری سلامت به توسعه پایدار در شهرستان دست یابیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 620

به "ثبت و بهره برداری از آیین ها و سنت های اقوام عامل اصلی پایداری صنعت گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت و بهره برداری از آیین ها و سنت های اقوام عامل اصلی پایداری صنعت گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید