خبرنگاران ریاست جمهوری لبنان: حزب الله در انتخاب کابینه دولت دخالتی نکرده است

به گزارش اوج باور، تهران- خبرنگاران- دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری لبنان گفت: جنبش حزب الله در فرایند انتخاب کابینه دولت دخالتی نکرده است.

خبرنگاران ریاست جمهوری لبنان: حزب الله در انتخاب کابینه دولت دخالتی نکرده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، دفتر اطلاع رسانی میشل عون رییس جمهوری لبنان روز جمعه اعلام کرد، برخی ها ادعا می کنند که حزب الله در امور تشکیل دولت دخالت می کند، این گونه نیست و این حزب در هیچ یک از تصمیم های رییس جمهوری از جمله ترکیب کابینه دخالت نمی کند.

دفتر اطلاع رسانی عون افزوده است: همین طور ادعاهای زیادی وجود دارد درباره اینکه جبران باسیل رییس فراکسیون لبنان قوی در مجلس نیز در راستا تشکیل کابینه دولت مانع تراشی می کند در حالی که واقعیت این است که باسیل به هیچ وجه در فرایند شکل گیری کابینه دولت شرکت نکرده است.

دفتر اطلاع رسانی رییس جمهوری لبنان همچنین اعلام کرده است که انتخاب وزیران و توزیع پست های وزارتی به استناد بند چهارم ماده 53 و بند دوم ماده 64 قانون اساسی حق انحصاری نخست وزیر نیست و رییس جمهوری عون حق قانونی دارد که پیش از امضاء، کابینه دولت را به طور کامل تایید کند.

لبنان از 10 اوت به دنبال استعفای حسان دیاب نخست وزیر لبنان در نتیجه پیامدهای انفجار بیروت، تا به امروز بدون دولت با اختیارات کامل اداره می شود.

کلاف سردرگم مسائل سیاسی و اختلافات احزاب لبنانی مدت هاست که پیچیده شده و تا به امروز با وجود رایزنی های داخلی نتیجه ای برای تشکیل دولت جدید حاصل نشده است همین امر سبب شده همه نگاه ها معطوف به امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه شود تا شاید وی با ابتکار عمل راهکاری برای حل این بحران ارائه دهد.

این در حالی است که تلاش های قبلی مکرون پس از انفجار بیروت برای متقاعد کردن نیروهای سیاسی لبنان به تشکیل دولتی که قادر به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی باشد، نتیجه بخش نبوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 828

به "خبرنگاران ریاست جمهوری لبنان: حزب الله در انتخاب کابینه دولت دخالتی نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ریاست جمهوری لبنان: حزب الله در انتخاب کابینه دولت دخالتی نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید