خبرنگاران کتائب حزب الله عراق: اهانت مکرون به پیامبر اسلام تعدی به یک میلیارد مسلمان است

به گزارش اوج باور، بغداد - خبرنگاران- کتائب حزب الله عراق با انتشار بیانیه ای اظهارات وقیحانه رییس جمهوری فرانسه مبنی بر بازنشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم (ص) را تعدی به یک میلیارد مسلمان دانست.

خبرنگاران کتائب حزب الله عراق: اهانت مکرون به پیامبر اسلام تعدی به یک میلیارد مسلمان است

به گزارش خبرنگاران، دفتر کتائب حزب الله عراق دوشنبه شب در این بیانیه ای اعلام نمود: افزایش خطرناک پدیده خصومت و دشمنی به اسلام و مسلمانان در اروپا و آمریکا بر کسی پوشیده نیست و این امر حتی به یک سیاست برنامه ریزی شده مورد حمایت مستقیم دولت ها تبدیل شده است.

کتائب حزب الله عراق شرح داد: این شرایط کینه ورزی و افراط گرایی علیه مسلمانان را در جوامع غربی تشدید می کند، همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان جهان را در بوته آزمایش قرار می دهد و همچنین نفاق غرب را برملا می سازد که مدعی دموکراسی و حقوق بشر و احترام به عقاید است.

این بیانیه اضافه نمود: تشویق رئیس جمهوری فرانسه و تایید اهانت به مقدسترین نمادهای دینی و اعظم ترین شخصیت جهان در طول تاریخ یعنی حضرت محمد (ص) پیامبر گرامی اسلام ، تعدی رسمی به نزدیک به یک میلیارد مسلمان و نادیده دریافت مقدسات و احساسات آنها است که نمی توان در قبال آن سکوت کرد و پیامدهای آن را متصور شد.

این بیانیه تاکید کرد که ما از ملت های اسلامی و ملت غیور عراق می خواهیم تا موضع قاطعی در قبال این تجاوزگری اتخاذ کنند.پیامبر ما خط قرمز است و به کینه توزان اجازه نخواهیم داد که به جایگاه مقدس ایشان تعرض کنند یا از کنار این جنایت به سادگی عبور شود.

مکرون اخیرا در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد، امری که با واکنش تند مسلمانان رو بهرو شده است.

در همین پیوند، مردم عراق عصر روز دوشنبه با تجمع در برابر سفارت فرانسه در مرکز بغداد اهانت مکرون را محکوم و خواستار عذرخواهی او و تحریم کالاهای فرانسوی شدند.

آنها در ادامه پرچم فرانسه و تصاویر مکرون را برای ابراز خشم خود به آتش کشیدند.

کنندگان مجلس، احزاب و شخصیت های سیاسی و دینی عراق نیز در طول روزهای اخیر در بیانیه های جداگانه اظهارات وقیحانه مکرون را محکوم کرده و خواستار موضع گیری قاطع در قبال آن شده اند و عده ای نیز از سازمان همکاری اسلامی خواسته اند که به کنندگی از مسلمانان علیه مکرون به دادگاه کیفری بین المللی شکایت و او را به میز محاکمه بکشاند.

مردم عراق همزمان با سایر مسلمانان جهان بویژه ملت های منطقه در واکنش به اظهارات اهانت آمیز رئیس جمهوری فرانسه، کمپین تحریم کالاهای فرانسوی را نیز به راه انداخته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 613

به "خبرنگاران کتائب حزب الله عراق: اهانت مکرون به پیامبر اسلام تعدی به یک میلیارد مسلمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کتائب حزب الله عراق: اهانت مکرون به پیامبر اسلام تعدی به یک میلیارد مسلمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید