کرونا در اروپا، از خسارت 90 میلیاردی در اثر تاخیر در فرایند واکسیناسیون تا ضربه مهلک به صنعت گردشگری اسپانیا

به گزارش اوج باور، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که تاخیر در تحویل واکسن ها به اروپا از طرف شرکت های فراوری کننده خسارت حدودا 90 میلیارد یورویی را به این اتحادیه وارد می نماید و کرونا صنعت گردشگری اسپانیا را هم به شدت از رونق انداخته است.

کرونا در اروپا، از خسارت 90 میلیاردی در اثر تاخیر در فرایند واکسیناسیون تا ضربه مهلک به صنعت گردشگری اسپانیا

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع ویروس جهش یافته کرونا و بخصوص ویروس انگلیسی در اروپا همچنان جولان داده و شرایط بسیار سختی را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

افزایش تمایل به استفاده از واکسن روسی در اروپا

خبرهای کرونایی از اروپا حاکی از آن است که تمایل به استفاده از واکسن روسی در بین کشورهای اروپایی افزایش پیدا می نماید.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم در سخنانی اعلام نموده که نباید هیچ گونه تابوی ژئوپلیتیکی برای تایید واکسن در اروپا وجود داشته باشد و آژانس داروی اروپا باید تایید واکسن های روسی و یا چینی را هم به محض ارسال درخواست در دست آنالیز قرار دهد.

وی تاکید نمود که در مبارزه با این بحران هر واکسن بیشتر که موثر و تایید شده باشد بسیار اهمیت دارد.

کورتس تاکید نمود: تنها به صورت مشترک و با همکاری های بین المللی ما می توانیم بر این بحران غلبه کنیم.

روز سه شنبه، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم برای تایید واکسن روسی کرونا در اتحادیه اروپا ابراز تمایل نموده و تاکید نمود: اگر فراوری نمایندگان واکسن های روسی و چینی از خود شفافیت نشان دهند و همه داده های واکسن هایشان را در دسترس قرار دهند احتمالا می توانند تایید در اروپا را دریافت نمایند.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم اخیرا آشکارا از استفاده از واکسن روسی در آلمان حمایت نموده است.

وی اعلام نموده که آنالیز هایی درباره فراوری واکسن روسی اسپوتنیک 5 در اروپا در حال اجرا است. وی در یک کنفرانس آنلاین گفت که در مذاکرات با طرف روسی درخواست هایی وجود داشته مبنی بر ارزیابی این مسئله که آیا در آلمان و یا اروپا ظرفیت فراوری این واکسن می تواند شکل گیرد.

مرکل هم برای استفاده از واکسن کرونای روسی اسپوتنیک 5 در کشورش ابراز تمایل نموده و گفت: هر واکسنی در اتحادیه اروپا مورد استقبال قرار می گیرد، البته تنها در صورتی که تایید گردد و آژانس دارویی اروپا داده های ضروری درباره آن را ارائه دهد.

روسیه برای ثبت واکسن خود در اتحادیه اروپا کوشش می نماید. مرکل تاکید نمود هر کسی که برای تایید واکسن با داده ها در اروپا کوشش می نماید به گرمی مورد استقبال قرار می گیرد. من در این باره با رئیس جمهور روسیه صحبت نموده ام.

صدر اعظم آلمان همچنین گفت: ما امروز اطلاعات خوبی همچنین درباره واکسن روسی را می خوانیم. بر اساس اطلاعات جدید این واکسن تاثیر 91.6 درصدی دارد.

کاهش بی سابقه رضایتمندی از مدیریت بحران کرونای دولت آلمان

نتایج یک نظرسنجی حاکی از کاهش چشمگیر میزان رضایت مندی از دولت ائتلافی در آلمان است.

این نظرسنجی که توسط موسسه سیوی اجرا شده است نشان می دهد که برای اولین بار از زمان شیوع بحران کرونا است که این تعداد بالا از شهفرایندان آلمانی اعلام نموده اند که از مدیریت کرونای صدر اعظم آلمان و وزرای وی ناراضی هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که بادهای مخالف شدیدی از طرف شهفرایندان علیه دولت آلمان و وزرای آن وزیدن گرفته است. این انتقادها به دولت وارد است که واکسن کافی برای شهفرایندان سفارش نداده و از این رو گروه های خطر کرونایی نمی توانند واکسینه شوند. یاری های مد نظر دولت برای ماه نوامبر به مشاغل آسیب دیده هم هنوز به دست آن ها نرسیده است و دلسردی ها عمیق است.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که برای اولین بار از زمان شیوع کرونا تعداد افراد ناراضی از دولت آلمان با 46 درصد بیشتر از افراد راضی با 42 درصد است. بر این اساس از ماه جولای سال گذشته میزان رضایتمندی شهفرایندان از دولت کاهش چشمگیری داشته است.

یکی از محققان این آنالیز درباره دلایل افزایش نارضایتی شهفرایندان از دولت گفته است: از یک طرف خستگی از کرونا در بین مردم به دلیل طولانی شدن بحران کرونا و محدودیت هایی که از اوایل نوامبر بر کشور حاکم است بسیار افزایش پیدا نموده و از طرف دیگر سیاستمداران در مدیریت بحران اشتباهات فنی زیادی داشته اند.

789 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

آمارهای مبتلایان و مرگ های کرونایی در آلمان همچنان بالا است و انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز خبر داده است که در 24 ساعت گذشته 14211 نفر دیگر به کرونا مبتلا شده و 789 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

گرت مولر، وزیر توسعه آلمان هم درباره آغاز واکسیناسیون در 18 کشور در حال توسعه جهان با یاری تشکل واکسیناسیون کواکس ابراز خرسندی نموده و تاکید نمود که کووید 19 یک بحران بهداشت جهانی و واکسن هم یک کالای جهانی است که باید در اختیار کشورهای در حال توسعه هم قرار گیرد. به گفته وی تا به حال 14 درصد مردم جهان بیش از نیمی از دوزهای واکسن را برای خود سفارش داده اند.

تشدید اختلاف نظرها در دولت ائتلافی آلمان درباره نقش کمیسیون اروپا در فرایند واکسیناسیون

گزارش ها حاکی از آن است که در دولت ائتلافی آلمان هم درباره فرایند سفارش واکسن از طرف کمیسیون اروپایی اختلاف نظر شدیدی وجود دارد. در حالی که مرکل از کمیسیون اروپایی حمایت می نماید، اما اولاف شولتز، معاون وی و نامزد صدر اعظمی حزب سوسیال مسیحی کمیسیون اروپا را مقصر کند شدن فرایند واکسیناسیون و به وجود آمدن تنگناها در تحویل واکسن از طرف فراوری نمایندگان می داند و بر این عقیده است که کمیسیون باید واکسن های بیشتری را سفارش می داد.

خسارت 7 میلیارد یورویی بخش حمل و نقل آلمان

اتحادیه شرکت های حمل و نقل آلمان (VDV) هم اعلام نموده که بحران کرونا در امسال و سال گذشته حدود هفت میلیارد یورو به بخش اتوبوسرانی و راه آهن خسارت زده است.

خسارت 90 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا در اثر تاخیر در واکسیناسیون

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که تاخیرهای دراز مدت در تحویل واکسن کرونا از طرف شرکت های فراوری نماینده هزینه های بالایی را برای اروپا به بار می آورد. بر اساس تحقیقات اجرا شده توسط موسسه بیمه اولر هرمس، اروپا در حال حاضر حدود 5 هفته در سایه این تاخیرها از برنامه واکسیناسیون خود عقب مانده است. اگر این زمان جبران نگردد تا حدود 90 میلیارد یورو برای اتحادیه اروپا خسارت به بار خواهد آمد.

بر اساس آنالیز نویسندگان این تحقیق هر یورو سرمایه گذاری اروپا برای تسریع فرایند واکسیناسیون موجب صرفه جویی چهار یورویی در هزینه های ناشی از پیامدهای محدودیت های ایجاد شده در اقتصاد و زندگی عمومی برای مهار کرونا می گردد.

در این آنالیز آمده است که با توجه به سرعت واکسیناسیون فعلی برای اروپا ایمنی در برابر این بیماری تازه در انتها سال 2022 حاصل خواهد شد. بر این اساس هدف کمیسیون اروپایی برای واکسیناسیون 70 درصد بزرگسالان تا تابستان امسال تنها در صورت افزایش 6 برابری میزان واکسیناسیون فعلی محقق می گردد.

تشدید محدودیت های سفر در سوئد

دولت سوئد هم از روز شنبه محدودیت های سفر به این کشور را تشدید می نماید و از این پس دیگر هیچ کس بدون تست منفی کرونا حق ورود به این کشور را نخواهد داشت.

شمار قربانیان کرونا در اسپانیا هم از مرز 60 هزار نفر عبور کرد. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در روز چهارشنبه در عرض 24 ساعت 565 نفر دیگر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و بیش از 31 هزار نفر دیگر هم در این مدت به کرونا مبتلا شده اند.

کمیسیون اروپا می خواهد به دلیل کمبود واکسن کرونا به صورت هدفمند از فراوری نمایندگان واکسن حمایت کند تا فراوری را به صورت مشترک افزایش دهند. کمیسر مربوطه در کمیسیون اروپایی از تشکیل یک کارگروه ویژه برای این منظور در اروپا خبر داده است.

واکسیناسیون بیش از 15 درصد شهفرایندان در انگلیس

در انگلیس هم تا به حال 10 میلیون نفر اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند که شامل بیش از 15 درصد جمعیت این کشور می گردد.

ضربه مهلک کرونا به صنعت گردشگری اسپانیا

بحران کرونا به رونق ناگهانی بخش گردشگری که در سال های اخیر رخ داده بود انتها داد. آمارها نشان می دهد که در سال گذشته تنها 19 میلیون مسافر به اسپانیا آمدند که یک کاهش 77 درصدی را نسبت به سال قبل از آن که 89 میلیون جهانگرد به این کشور آماده بودند نشان می دهد. بر این اساس درآمد این صنعت کلیدی در اسپانیا با 79 درصد کاهش در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن از 92 میلیارد یورو به 20 میلیارد کاهش پیدا کرد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3871825 نفر به کرونا مبتلا شده و 109335 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 3251160 نفر به کرونا مبتلا شده و 77595 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2913389 نفر به کرونا مبتلا شده و 60370 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2583790 نفر به کرونا مبتلا شده و 89820 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2252489 نفر به کرونا مبتلا شده و 60212 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 829

به "کرونا در اروپا، از خسارت 90 میلیاردی در اثر تاخیر در فرایند واکسیناسیون تا ضربه مهلک به صنعت گردشگری اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از خسارت 90 میلیاردی در اثر تاخیر در فرایند واکسیناسیون تا ضربه مهلک به صنعت گردشگری اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید