خرید مرغ فقط به شرط صف!، فروش آنلاین مرغ ممنوع شد

به گزارش اوج باور، به گزارش خبرنگاران، اخیرا پیامکی مبنی بر اینکه کالاهای اساسی بخرید، جایزه موبایل بگیرید برای برخی از شهروندان تهرانی ارسال شده است که این پیامک برای تشویق افراد به خرید غیرحضوری و آنلاین بود اما حالا مرغ از این فرایند حذف شده است و مردم ناچار به تشکیل صف برای دریافت مرغ تنظیم بازاری هستند.

خرید مرغ فقط به شرط صف!، فروش آنلاین مرغ ممنوع شد

یکی از فروشندگان به خبرنگاران می گوید: فروش آنلاین مرغ ممنوع شده است اما اگر شهروندان هر کالای اساسی مثل برنج، شکر و … بخواهند ما آنلاین برای شان ارسال می کنیم ولی در ارسال آنلاین مرغ محدودیت داریم و فروش آنلاین مرغ ممنوع شده است.

به گفته او، جایزه موبایل برای تشویق مردم به خرید غیرحضوری بود و افراد با ارسال کد فاکتور خرید در این قرعه کشی شرکت داده می شدند.

در همین حال رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی علت این مساله را سهمیه بندی مرغ در فروشگاه های زنجیره ای دانسته و به خبرنگاران گفت: فروشگاه های زنجیره ای از وزارت صمت، مرغ سهمیه بندی شده دریافت می کنند. همین مسئله و با هدف نظارت دقیق بر توزیع باعث شده که خرید و فروش آنلاین مرغ ممنوع شود.

به گفته محمد یوسفی، در فروشگاه های زنجیره ای مرغ منجمد و تازه توزیع می شود اما مرغ گرم و تازه به سرعت در فروشگاه های زنجیره ای زود تمام شده و غالب عرضه مربوط به مرغ منجمد است.

آیا کمبود مرغ داریم؟

آیا در روزهای خاتمه سال با کمبود مرغ رو به رو هستیم؟ رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی پاسخ می دهد: تولید مرغ زیاد است و در بازار کمبود مرغ نداریم اما در اسفند ماه تقاضای طبقه حقوق بگیر جامعه برای خرید مرغ زیاد می شود و خیلی ها علاقه دارند مرغ زیادی در فریزرها دپو کنند. همین موضوع باعث تشکیل صف در فروشگاه ها یا واحدهای صنفی شده است.

بنا به گفته یوسفی در میادین قیمت هر کیلو مرغ گرم 20 هزار و 400 تومان و مرغ منجمد با قیمت 15 هزار تومان فروخته می شود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 883

به "خرید مرغ فقط به شرط صف!، فروش آنلاین مرغ ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید مرغ فقط به شرط صف!، فروش آنلاین مرغ ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید