داستان عبدالله و گوهر خانم؛ مادر ویسی طرفدار بزرگ او

به گزارش اوج باور، هفته گذشته ورزشگاه شهدای شهر قدس در دیدار دو تیم پیکان با صنعت نفت آبادان بر حسب اتفاق فرصتی دست داد تا این دیدار را تقریبا با فاصله یک ردیف اختلاف همراه با علت محرومیت عبدالله ویسی تماشا کنم که به علت محرومیت مجبور بود تیمش را از زوی سکوها تماشا کند.

داستان عبدالله و گوهر خانم؛ مادر ویسی طرفدار بزرگ او

در واقع اگر بگویم میزان جنب وجوش ویسی در طول نود دقیقه کمتر از بازیکنان داخل زمین اغراق نکردم. این را افرادی که در کنار او حضور داشتند می توانند به خوبی شهادت دهند که عبدالله از دقیقه 1 تا 90 آرام و قرار نداشت و تا دلتان بخواهد از دست زمین و زمان حرص خورد و فریاد کشید تا آنجا که صورت سبزه اش دیگر در انتهای بازی کبود و سیاه شده بود.

بعد از بازی که با خودش صحبت کردم از استرس وحشتناکی گفت که این هفته ها در حال تجربه آن است به علاوه احساس مسئولیت سنگینی که نسبت به مدیران و کارکنان ایران خودرو دارد که باعث شده تا فشار زیادی را از این بابت تحمل کند. خودش می گوید که 6 ماه است به خانه اش در اهواز نرفته و مادرجانش را ندیده است. شاید باورش برای شما سخت باشد اما متبا گوش های خودمان شنیدیم ؛اینکه گوهرتابش مادر 80 ساله عبدالله به قدری موشکافانه بازی های پسرش را دنبال می کند که علاوه بر استرس نیفتادن تیم پسرش حتی نگران آقای گلی شهریار مغانلو و نیمکت نشینی علی حمودی نیز هست.

باید به برق چشمان ویسی هنگام صحبت با مادرش نگاه کنید. انگارنه انگار این همان کسی است که وقتی جوش می آورد می خواهد زمین و زمان را به هم بدوزد. خودش که می گوید تنها صحبت با مادرم هست که می تواند او را آرام کند و بدون شک بخشی از تلاش های این روزهای عبدالله برای خشنودی دا؛ ذی بیژن یعنی مادر بیژن (بیژن فرزند اول خانواده ویسی است که مادر عبدالله را به همین خاطر به مادر بیژن صدا می کنند.).

ویسی از هفته 18 سوار پیکان شد درحالی که این تیم با سه برد و 4 تساوی و 11 باخت و 33 گل خورده و مجموع 13 امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول قرار داشت، به عبارتی میانگین هفت دهم امتیاز در هر بازی. او در این 10 هفته که هدایت پیکان را برعهده گرفته است توانسته 3 برد و 5 تساوی و 2 شکست و 10 گل خورده را در کارنامه پیکان به ثبت برساند و در طی این ده هفته 14 امتیاز را به دست بیاورد، یعنی میانگین 1.4 امتیاز در هر بازی. به عبارتی او توانسته میانگین امتیاز در هر بازی را به دو برابر افزایش و میانگین هر گل خورده را به 1 گل کاهش دهد. (پیکان در 6 بازی اخیر تنها 1 گل خورده است) اما به علت نتایج خوب رقبای پایین جدول نتوانسته جایگاه پیکان را در جدول ارتقاء دهد، اما این را هم در نظر بگیرید که اگر پیکان با همان فرایند سابق پیش می رفت امروز در خاتمه هفته 28 لیگ 19 امتیازی بود و با لیگ برتر خداحافظی کرده بود.

ویسی اما بهتر از هرکسی می داند که در صورت سقوط به دسته پایین تر، دیگرکسی به این امار و ارقام و ترمیم چنین خط دفاعی توجهی نمی کند و از همین رو پیکان چاره ای ندارد جر اینکه در دو بازی بسیار سخت باقی مانده مقابل استقلال و سپاهان فرایند خوبش را ادامه دهد که انصافا کار بسیار سختی است. اما در حال حاضر همه چیز به دیدار مقابل شاگردان فرهاد مجیدی بستگی دارد و البته به نتیجه دیدار ورزشگاه جم.

ویسی امشب در حالی پا به ورزشگاه آزادی خواهد گذاشت که در صورت یک اشتباه ممکن است در خاتمه این هفته اصطلاحاً فانوس به دست شود، چراکه امشب قرار است در مقابل یک استقلال کاملا سرحال به میدان رود. ویسی امشب یکدلش در آزادی است و دل دیگرش در شهر جم و شاید تمام انگیزه اش خوشحالی گوهرخانم است که در صورت سقوط به لیگ یک بیشتر از او غصه خواهد خورد.مادری که یکبار بابت خط خوردن عبدالله از تیم ملی سیاه پوش شده بود.

عجب شبی انتظار ویسی و مادر دلواپسش را می کشد.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 509

به "داستان عبدالله و گوهر خانم؛ مادر ویسی طرفدار بزرگ او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان عبدالله و گوهر خانم؛ مادر ویسی طرفدار بزرگ او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید