دبیر: پهلوانان عظیم و نامی در عرصه کشتی خراسان حضور داشتند

به گزارش اوج باور، به گزارش خبرنگاران، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی که برای سفری دو روزه به مشهد رفته است، در اولین جلسه کاری خود صبح امروز با حضور در شورای شهر مشهد با رئیس و اعضای این شورا ملاقات و گفت و گو کرد و گزارشی از شرایط کشتی کشور را به آنها ارائه داد.

دبیر: پهلوانان عظیم و نامی در عرصه کشتی خراسان حضور داشتند

وی در این ملاقات با تأکید بر اینکه کشتی هویت ملی کشورمان است و پهلوانان عظیم و نامی نیز در خراسان حضور داشته اند توضیح داد: هر چه بیشتر به این رشته توجه گردد، به فرهنگ و تاریخ و هویت این ملت و کشور توجه شده و کشتی را باید خارج از ورزش دید و در واقع کشتی جزئی از ایران محسوب می گردد.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به کشتی گیران خراسان در دهه 70 گفت: شهر مشهد در گذشته قهرمانان بسیار عظیمی همچون برادران خادم به جهان معرفی نموده و پهلوانان این خطه مانند مصطفی طوسی، ابوالقاسم سخدری، احمد وفادار و یعقوبعلی شورورزی نیز جز پهلوانان نامی ایران محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینکه سابقه حضور در شورای شهر را دارد و می داند که این نهاد به چه میزان می تواند در یاری به رشته کشتی مؤثر باشد گفت: قطعاً دست شورای شهر برای حمایت و دادن امکانات به کشتی باز است و شما دوستان می توانید با یاری به کشتی مشهد بار دیگر کشتی این شهر را به روزهای اوج خود برسانید.

اعضای شورای شهر مشهد نیز در این نشست قول حمایت و همکاری با هیأت کشتی استان خراسان رضوی را دادند.

در این ملاقات جمعی از پیشکسوتان کشتی و مسعود ریاضی رئیس هیأت کشتی استان خرسان رضوی نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 762

به "دبیر: پهلوانان عظیم و نامی در عرصه کشتی خراسان حضور داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: پهلوانان عظیم و نامی در عرصه کشتی خراسان حضور داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید