در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند، 7 تا 9 درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند

به گزارش اوج باور، خبرنگاران/خوزستان معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند، گفت: متاسفانه باوجود تمام اقدامات اجرا شده، 7 تا 9 درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند.

در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند، 7 تا 9 درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند

دکتر ایرج حریرچی در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که امروز (27 آذر) در سالن شهدای این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: 5 میلیون خوزستانی حمایت اصلی را از دانشگاه های علوم پزشکی دریافت می کنند و مسئولان برای پیشرفت استان خوزستان، باید خوزستانی فکر کنند.

وی افزود: وزارت بهداشت در حوزه سلامت چهار هدف را دنبال می کند؛ یکی از این اهداف افزایش سلامت جامعه است که به دو فاکتور افزایش امید نسبت به زندگی و کیفیت بخشی زندگی بستگی دارد. در طی 40 سال اخیر، امید به زندگی در جامعه افزایش یافته است و یکی از اشکالات ما این است که کاملا ایده آل گرا هستیم؛ در حالی که در 30 سال گذشته پس از کره جنوبی، سریعترین شاخص رشد توسعه انسانی که متشکل از شرایط مالی، آموزشی و سلامتی است را کشور ما در اختیار دارد و در این شاخص پیشرفت خوبی داشتیم.

به گزارش اوج باور، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: هدف دومی که نسبت به آن غفلت می شود، محافظت مالی از مردم در هزینه های درمان است. متاسفانه باید بگوییم با تمام اقدامات انجام شده اما 7 تا 9 درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند.

حریرچی ادامه داد: رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد و در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند. باید توجه کرد که بخشی از جامعه توان پرداخت هزینه های کم درمان را نیز ندارند و ما نسبت به این اشخاص مسئولیت داریم.

وی افزود: هدف سوم این است که به نیازهای غیر بهداشتی و درمانی جامعه پاسخ دهیم؛ یعنی باید با بیماران و مراجعه کنندگان با احترام برخورد شود و هدف چهارم نیز کارایی است.

حریرچی با بیان اینکه تا سال 1404 ایران باید کشور اول منطقه در حوزه سلامت باشد، گفت: برای رسیدن به این هدف باید خدمات بهداشتی و درمانی را در پنج سطح شامل ارتقای سلامت، افزایش آگاهی جامعه، پیشگیری، درمان، بازتوانی و طب تسکینی و زندگی قبل از مرگ ارائه داد. اگر کشوری بتواند این اقدامات را بدون تبعیض جنسیتی و قومیتی ارائه دهد، پیروز خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در انتها ضمن تشکر و قدردانی از زحمات رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی اهواز، خاطرنشان کرد: مردم باید بدون هیچ هزینه کمرشکنی، خدمات درمانی دریافت کنند. امیدواریم استان خوزستان اولین استانی باشد که به این هدف دست یابد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، پیش بینی می شود که تا سال 1402 از لحاظ پوشش خدمات درمانی، کشور اول منطقه باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 30

به "در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند، 7 تا 9 درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند، 7 تا 9 درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید