شاید ساعت نو واچ D هواوی فشار خون را مقدار گیری کند ولی نه به راحتی که انتظار دارید

به گزارش اوج باور، ساعت های هوشمند هویتی مستقل از گوشی های تلفن همراه پیدا کردند و به لطفا اپل، این سخت افزارهای پوشیدنی هر روز دارند به ویژگی ها و سنسورهای جدیدی برای سلامتی و تناسب اندام؛ به ویژه مقدار گیری و ردیابی سیگنال ها و پارامترهای سلامتی بدن مجهز می شوند.

شاید ساعت نو واچ D هواوی فشار خون را مقدار گیری کند ولی نه به راحتی که انتظار دارید

یکی از مواردی که سازندگان ساعت های هوشمند به شدت علاقه مندش هستند؛ افزودن قابلیت مقدار گیری فشار خون است. حتی شرکتی مانند Fitbit که در این زمینه پیشرو است؛ هنوز پیروز نشده است یک ترفند و راهکار ساده و بدون دردسری پیدا کند. هواوی می خواهد انتها این کار نشدنی را در ساعت هوشمند آینده خود انجام دهد ولی به آن راحتی که تصور می کنید؛ فشار خون شما را مقدار گیری نمی نماید.

مشکل پیاده سازی سیستم مقدار گیری فشار خون در ساعت های هوشمند این است که باید جریان خون به طور موقت محدود گردد. تجهیزات پزشکی با باد کردن کاف در اطراف بازو یا مچ فرد، سعی می نمایند این کار را انجام دهند ولی یک ساعت هوشمند یا دستبند شیک و کوچک نمی تواند این کار را انجام دهد.

براساس اطلاعات منتشر شده رسانه Sparrowsnews از ساعت هواوی Watch D، راه کار این شرکت چینی ارائه لوازم جانبی همراه با ساعت هوشمند است تا وقتی کاربر احتیاج به مقدار گیری فشار خون داشت؛ باید آن ها را زیر بند معمولی نصب کنید. این وسیله جانبی مانند یک کاف فشارسنج پزشکی معمولی کار می نماید و داده ها به وسیله سایر بخش های ساعت مقدار گیری می شوند.

همین طور، طبق تصاویری که لو رفته است؛ کاربران باید دست و بازوی خود را در حالت خاصی قرار دهند و ساعت مچی هواوی Watch D را روی مچ دست چپ خود بسته باشند. کاربر باید دست چپ خود را روی قفسه سینه چپ قرار داده ولی مواظب باشد که ساعت با قفسه سینه او تماس نداشته باشد. بعلاوه، با دست راست، بازوی سمت چپ خود را گرفته باشد. باید فرد روی جایگاه یا نیمکت و مبل نشسته باشد و دستان خود را روی میز قرار ندهد.

اگر این اخبار درست باشند؛ مطمئنا مقدار گیری فشار خون با ساعت Watch D هواوی به مقدار دستگاه های فشارسنج معمولی راحت و سریع نیست ولی مزیت اش این است که شما یک دستگاه کمتر به همراه خواهید داشت. تقریبا شما هر جایی می توانید فشار خون خود را با ساعت مقدار گیری کنید؛ به شرط اینکه تمام شرایط گفته شده به وسیله هواوی از جمله حالت دست ها و بدن و طرز نشستن را رعایت نموده باشید.

اینکه آیا این روش واقعا یک مقدار گیری دقیق و مطمئن قابل قبول از نظر پزشکی انجام می دهد یا خیر؛ موضوعی است که باید رگولاتورها آنالیز و گزارش دهند.

درباره مشخصات ساعت هوشمند هواوی Watch D گفته می گردد دارای 32 گیگابایت رم و 4 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد که نسبت به بیشتر ساعت های هوشمند امروزی، ظرفیت و سخت افزار بسیار قوی محسوب نمی گردد. شایعه شده است قیمت این ساعت هوشمند حدود 470 دلار است.

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1284

به "شاید ساعت نو واچ D هواوی فشار خون را مقدار گیری کند ولی نه به راحتی که انتظار دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاید ساعت نو واچ D هواوی فشار خون را مقدار گیری کند ولی نه به راحتی که انتظار دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید