قیمت اجاره آپارتمان 60 متری در تهران

به گزارش اوج باور، خبرنگاران- اجاره آپارتمان 60 متری در تهران تحت تاثیر آیتم مهمی به نام موقعیت واحد واقع شده است. در شمال مرکز برخی از صاحبخانه های واحد های 60 متری نوساز به جز اجاره ماهانه ارقامی نزدیک به یک میلیارد بابت پول پیش طلب می کنند درحالی که این عدد در ارزان ترین نقطه بازار مسکن تهران یعنی منطقه 18 می تواند کمتر از 100 میلیون تومان باشد. مثل واحدی 60 متری در شهرک یافت آباد که رقم ودیعه و اجاره ماهانه آن به ترتیب 50 و چهار میلیون تومان اعلام شده است. البته نزدیک 20 سال از عمر بنا این واحد می گذرد و با اینکه طبقه سوم ساخته شده، آسانسور ندارد.

قیمت اجاره آپارتمان 60 متری در تهران

اجاره آپارتمان 60 متری در شمال تهران

به گزارش خبرنگاران، اجاره آپارتمان 60 متری در شمال تهران گاهی نزدیک یک میلیارد پول پیش لازم دارد. البته اغلب صاحبخانه هایی که چنین ارقامی را به عنوان ودیعه دریافت می کنند، اجاره نمی گیرند. مثل واحدی در فرمانیه که سال 99 ساخته شده و مالک قبل از امضای قرارداد اجاره نامه، 900 میلیون تومان ودیعه دریافت می کند و اجاره ماهانه این واحد رایگان است. این واحد طبقه اول ساخته شده و با امکانات کامل اجاره داده می شود. یا در محله آجودانیه که رقم ودیعه همین 900 میلیون است و هزینه اجاره به صورت توافقی مشخص می شود. در گیشا که یکی از محله های منطقه دو تهران به شمار می رود، واحد 60 متری نوسازی را اجاره می دهند که رقم ودیعه آن یک میلیارد و 50 میلیون تومان اعلام شده و درعوض مستاجر نیازی به پرداخت کرایه ماهانه ندارد. این واحد نوساز به نام کلیدنخورده آگهی شده و با امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ اجاره داده می شود. البته در شمال تهران می شود با بودجه کمتری سراغ اجاره آپارتمان 60 متری رفت. مثلا در سوهانک واقع در شمال شرق مرکز واحد 60 متری بین فایل های اجاره به چشم می خورد که رقم ودیعه آن 100 میلیون تومان است و مالک ماهی 10 میلیون و 500 هزار تومان کرایه می گیرد. مالک اجازه تبدیل و رهن اجاره این واحد را به مستاجر داده است. به زبان ساده اگر مستاجری قصد دارد بدون پرداخت اجاره ماهانه، در این واحد سکونت داشته باشد، باید 450 میلیون تومان به عنوان رهن پرداخت کند.

اجاره آپارتمان 60 متری در جنوب تهران

اجاره آپارتمان 60 متری در محله های جنوبی تهران هزینه کمتری دارد. برخی از صاحبخانه های شمال شهر ارقام میلیاردی را بابت پول پیش دریافت می کنند درحالی که در جنوب تهران می شود با بودجه زیر 100 میلیون دنبال آپارتمان اجاره ای رفت. واحدی 60 متری در شهرک ولیعصر تهران واقع در منطقه 18 (ارزان ترین منطقه تهران در بازار مسکن) وجود دارد که مالک 50 میلیون تومان پول پیش و ماهی سه میلیون و 800 هزار تومان اجاره می گیرد. این واحد که 11 سال از عمر بنا آن می گذرد و بااینکه طبقه سوم ساخته شده، آسانسور، پارکینگ و انباری ندارد. آپارتمان 60 متری دیگری در محله یافت آباد اجاره داده می شود که رقم ودیعه و اجاره ماهانه آن به ترتیب 50 و چهار میلیون تومان است. این واحد نیز بدون هیچ امکاناتی به مستاجر تحویل داده می شود. در نازی آباد واحدی با عمر بنا 14 سال وجود دارد که مستاجر علاوه بر هزینه 200 میلیونی بابت رهن، باید ماهی 1.5 میلیون تومان هم به عنوان اجاره کنار بگذارد.

اجاره آپارتمان 60 متری در مرکز تهران

اجاره آپارتمان 60 متری در مرکز تهران حداقل تقریبا 100 میلیون تومان پول پیش لازم دارد و این رقم گاهی به مرز نیم میلیارد تومان می رسد. البته به جز این رقم بحث اجاره ماهانه هم وسط است. به عنوان مثال نزدیک میدان انقلاب واحدی 60 متری اجاره داده می شود که مستاجر باید قبل از قرارداد 80 میلیون تومان پول پیش پرداخت کند و به این هزینه ماهی 11 میلیون تومان اجاره اضافه می شود. 18 سال از عمر بنا واحد می گذرد و با اینکه طبقه سوم واقع شده است، بدون آسانسور اجاره داده می شود. همان حوالی یعنی نزدیک به میدان فردوسی آپارتمان 60 متری دیگری وجود دادر که رقم ودیعه آن 550 میلیون تومان است و اجاره آن دو میلیون تومان نوشته شده است. در خیابان جمالزاده مالک آپارتمان 60 متری که 9 سال از عمر بنا واحدش می گذرد 250 میلیون تومان پول پیش و ماهی هفت میلیون و 500 هزار تومان اجاره دریافت می کند.

مشخصات آپارتمان های 60 متری در بازار اجاره بها تهران

موقعیت

سن بنا

امکانات

پول پیش

اجاره ماهانه

فرمانیه

دو سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

900 میلیون تومان

-

گیشا

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

یک میلیارد و 50 میلیون تومان

-

سوهانک

هفت سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

100 میلیون تومان

10 میلیون و 500 هزار تومان

شهرک ولیعصر

11 سال

طبقه سوم بدون آسانسور

50 میلیون تومان

سه میلیون و 800 هزار تومان

یافت آباد

21 سال

طبقه اول بدون آسانسور

50 میلیون تومان

چهار میلیون تومان

نازی آباد

9 سال

طبقه سوم بدون آسانسور

200 میلیون تومان

یک میلیون و 500 هزار تومان

خیابان انقلاب

18 سال

طبقه سوم بدون آسانسور

80 میلیون تومان

11 میلیون تومان

میدان فردوسی

شش سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

550 میلیون تومان

دو میلیون تومان

خیابان جمالزاده

9 سال

آسانسور، انباری و پارکینگ

250 میلیون تومان

هفت میلیون و 500 هزار تومان

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1401 بروزرسانی: 5 شهریور 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1461

به "قیمت اجاره آپارتمان 60 متری در تهران" امتیاز دهید

1 کاربر به "قیمت اجاره آپارتمان 60 متری در تهران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت اجاره آپارتمان 60 متری در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید