قیمت نفت 10 دلاری می شود؟

به گزارش اوج باور، به گزارش تجارت نیوز، به نقل از سی ان بی سی؛ در حالی که قیمت های نفت در محدوده 20 دلاری گرفتار شده اند، موجی از کاهش سرمایه گذاری از سوی غول های نفتی آغاز شده است.

قیمت نفت 10 دلاری می شود؟

رویال داچ شل دوشنبه شب اعلام نمود سرمایه گذاری های خود را تا 20 درصد یا 5 میلیارد دلار کاهش خواهد داد و برنامه بازخرید اوراق خود را لغو خواهد کرد. غول نفتی فرانسه و اکوینور نروژ اقداماتی مشابه انجام دادند.

آکسون موبایل و شورون هم که تحت فشار زیادی قرار دارند، اعلام نمودند بودجه خود را کاهش خواهند داد. گلدمن ساکس تخمین زد که شورون برای تامین هزینه ها و برنامه های خود به قیمت نفت 50 دلاری نیاز دارد و آکسون به نفت 70 دلاری نیازمند است.

غول های نفتی نسبت به سقوط قیمت نفت در مقایسه با شرکت های کوچک حفار شیل، حساسیت کمتری دارند. آنها دارای پالایشگاه ها و پتروشیمی هایی هستند که در این مواقع سود زیادی برای آنها به ارمغان خواهد آورد.

اما این بار سقوط تاریخی قیمت نفت با کاهش دید تقاضا همراه شده است که ممکن است مصرف نفت را تا 10 میلیون بشکه در روز پایین بیاورد.

گلدمن ساکس پیش بینی کرد با ماندن قیمت ها در محدوده 20 دلار، تولید نفت آمریکا 65 درصد سقوط کند.

جی بی سی انرژی در یادداشتی نوشت: با چنین فضایی که بازارهای نفت را احاطه کرده است، احتمال آن وجود دارد که قیمت نفت برنت مانند 1986 و 1998 موقتا به بشکه ای 10 دلار سقوط کند.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 250

به "قیمت نفت 10 دلاری می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت 10 دلاری می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید