ماهواره اینترنت اشیا آزمایش های فاز یک را کامل کرد

به گزارش اوج باور، شرکت علم و صنعت هوافضای چین می گوید: ماهواره ها برای پروژه اینترنت اشیا مبتنی بر فضا (IoT)، آزمایش های مرحله 1 را در مدار انجام داده اند.

ماهواره اینترنت اشیا آزمایش های فاز یک را کامل کرد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، شرکت علم و صنعت هوافضا چین می گوید: ماهواره ها برای پروژه اینترنت اشیاء مبتنی بر فضا (IoT)، آزمایش های مرحله 1 را در مدار انجام داده اند.

ماهواره های Xingyun-2 01 و 02 توسط موشک حامل Kuaizhou-1A در تاریخ 12 ماه مه از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan پرتاب شدند.

مهندسین شرکت شینگیون ستللیت سیستم عامل های ماهواره ای، بارگیری و فناوری های کلیدی مانند پیوندهای بین ماهواره ای را آزمایش کردند؛ این شرکت گفت که نتایج مطابق با انتظارات بود.

ماهواره های فراوری شده از سوی شرکت شینگیون ستللیت در رابطه با تکنولوژی اینترنت اشیاء بر پایه فضا برای ارتباط لیزری بین ماهواره ها نیز آزمایش خواهند شد.

آزمایش های اضافی درون مدار برای تکمیل پروژه Xingyun، نخستین صورت فلکی IoT خود توسعه یافته و مبتنی بر فضا نیز ادامه خواهد یافت.

پیش بینی می گردد که این پروژه به دلیل عدم پوشش شبکه های ارتباطی بی سیم سلولی، مسائل موجود در ارتباطات شرکت های IoT را در منطقه حل نماید.

پروژه شینگیون که تکنولوژی اینترنت اشیاء بر پایه فضا را شامل می گردد با 80 ماهواره ارتباطی در سال 2023 تکمیل خواهد شد.

ماهواره ای Xingyun-2 01 و 02 از فناوری ارتباطات لیزر بین ماهواره ای استفاده می نمایند، این امر ماهواره های درون مدار را قادر به برقراری ارتباط در مسافت های طولانی می نماید و از این رو عملکرد در زمان واقعی خدمات ارتباطی را ارتقا می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 415

به "ماهواره اینترنت اشیا آزمایش های فاز یک را کامل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره اینترنت اشیا آزمایش های فاز یک را کامل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید