متخلفین کرونایی چگونه شناسایی و جریمه می شوند؟

به گزارش اوج باور، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نحوه جریمه کردن ناقضان پروتکل های بهداشتی را تشریح کرد و گفت: مبالغ جریمه برای مقابله با کرونا هزینه می گردد.

متخلفین کرونایی چگونه شناسایی و جریمه می شوند؟

به گزارش تسنیم، مهندس محسن فرهادی، درباره جریمه های کرونایی که صبح امروز از سوی رئیس جمهور اعلام شده است، گفت: این مصوبه فعلاً در استان تهران لازم الاجراست و دو محور عمده دارد؛ یک بخش کسانی هستند که به کرونا مبتلا هستند، اما آن را مخفی می نمایند و به سر کار می فرایند و یا کسانی که به کرونا مبتلا می شوند، اما بالاجبار در محل کار حاضر می شوند. این افراد شاغل در بخش دولتی یا خصوصی هستند که برای هر فردی که بر خلاف مصوبه عمل کند 200 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: بخش دیگری از متخلفین که جریمه می شوند، افرادی هستند که ماسک نمی زنند؛ افرادی مانند رانندگان تاکسی ها و اتوبوس ها و متصدیان فروش در فروشگاه ها که به ارائه خدمت می پردازند اگر ماسک نزنند جریمه خواهند شد و متصدیان فروش متخطی نیز علاوه بر جریمه، مطابق مقررات قبلی با توقف فعالیت خود روبرو خواهند شد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پاسخ به این سؤال که چه کسانی بر رعایت پروتکل ها نظارت خواهند کرد، توضیح داد: در ادارات، رؤسا و مدیران اداره طبق سلسله مراتبی که وجود دارد و در فروشگاه ها نیز نیرو های بهداشتی و نظارتی بر رعایت پروتکل ها نظارت خواهند داشت.

وی ادامه داد: افرادی که در خیابان ماسک نمی زنند نیز با روش های نیروی انتظامی شناسایی و جریمه می شوند. برای مثال می توان با عکس دریافت توسط دوربین ها، افراد را شناسایی کرد و هویت این افراد، شناسایی و برای آن ها پیغام جریمه ارسال خواهد شد.

فرهادی اعلام کرد: افراد متخلف، دو هفته زمان دارند تا در شماره حسابی که وزارت بهداشت اعلام می نماید جریمه واریز نمایند و این مبالغ جریمه نیز برای مقابله با کرونا هزینه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 591

به "متخلفین کرونایی چگونه شناسایی و جریمه می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متخلفین کرونایی چگونه شناسایی و جریمه می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید