مجله فرانسوی: کلید حل بحران بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در دست آمریکاست

به گزارش اوج باور، مجله فرانسوی ماریان گزارش داد، کلید حل بحران میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که از سال 2017 و در هنگام به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شد، در دست واشنگتن است.

مجله فرانسوی: کلید حل بحران بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در دست آمریکاست

به گزارش خبرنگاران، این مجله در گزارشی نوشت: با انتخاب جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا به نظر می رسد که مسائل خاورمیانه در اولویت های کاری کاخ سفید در پرونده های خارجی آن قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است، بحران میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از اولین مسائلی است که باید حل و فصل شود، چراکه واشنگتن کلید حل این بحران را در اختیار دارد. همچنین مساله بازگشت به برجام یا آغاز مذاکرات جدید با تهران برای کاهش تنش ها در منطقه مطرح است.

این روزنامه اعلام کرد، همزمان با پیروزی بایدن پیش بینی هایی در مورد رئیس جمهوری منتخب مطرح شده و افراد بسیاری امیدوار هستند که بایدن در عرصه داخلی و بین المللی بتواند سازماندهی به سیاست های آمریکا بدهد. این مساله کاملاً آشکار است که واشنگتن نمی خواهد بحران های ژئوپلتیک منطقه ای بیشتری را بر عهده منطقه خاورمیانه قرار دهد.

در مورد مساله خاورمیانه و بالأخص کشورهای عرب حوزه خلیج فارس؛ بایدن گزینه های اندکی را دارد تا مشارکت آمریکا را به صورت اساسی در منطقه کاهش دهد؛ چرا که این مساله به صورت آشکار مربوط به منافع ژئواستراتژیک است که می تواند به وی به صورت ویژه اجازه دهد تا برای دستیابی به تفاهم های جدید برای حل و فصل اوضاع با ایران تلاش کند. اما اتکای واشنگتن بر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در منطقه را تغییر نخواهد داد.

همچنین انتظار می رود که دولت بایدن به مبارزه برای ایجاد به یک راهکار دیپلماتیک همیشگی برای بحران میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس دست یابد و واشنگتن کلید حل این بحران را در اختیار دارد.

این روزنامه نوشت ساده لوحانه است که تصور شود با حضور یک رئیس جمهوری دموکرات در کاخ سفید؛ آن رویکرد ضد بهار عربی که از سال 2011 منطقه را فرا گرفت، با همان قدرت به فعالیت خود ادامه دهد.

طبق گزارش این روزنامه؛ در خاورمیانه ممکن است حامیان بسیاری در دولت بایدن برای استراتژی ثبات استبدادی وجود نداشته باشد که این استراتژی را محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی راهبری می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 664

به "مجله فرانسوی: کلید حل بحران بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در دست آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجله فرانسوی: کلید حل بحران بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در دست آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید