مسکو: تغییر نظام در ونزوئلا در عمق تفکرات آمریکا جای دارد

به گزارش اوج باور، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه با انتقاد از رویکرد دولت آمریکا علیه ونزوئلا گفت که بسیاری از سیاستمداران این کشور در پی سرنگون ساختن دولت مردمی ونزوئلا هستند.

مسکو: تغییر نظام در ونزوئلا در عمق تفکرات آمریکا جای دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه در نشست خبری خود درباره تلاش آمریکا جهت تغییر نظام در ونزوئلا و تهمت زدن به این کشور واکنش نشان داد.

به نوشته پیونگ یانگ تایمز ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این زمینه گفت، هرگونه تلاش برای قرار دادن کشور ونزوئلا در فهرست کشورهای دخیل در امر قاچاق مواد مخدر غیر منطقی است.

این در حالی است که خورخه آرئاسا وزیر امور خارجه ونزوئلا چندی قبل گفت که کشورش آمادگی دارد برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر به آمریکا کمک کند.

مقامات مختلف آمریکا بارها نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا و چند مقام سابق دولت او را به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر متهم کرده اند. این ادعاها به سرعت از سوی دولت مادورو رد شده است. (جزئیات بیشتر)

به نوشته این منبع خبری، زاخارووا در ادامه گفت که سرنگون ساختن دولت کنونی ونزوئلا درعمق تفکرات بسکمک از سیاستمداران آمریکایی جا دارد.

فرمانده عملیات راهبردی نیروهای مسلح ونزوئلا نیز در روزهای گذشته در گفت وگو با یک شبکه لبنانی بر توانایی کاراکاس برای مقابله با تنش های ایجاد شده از طرف آمریکا تأکید کرد.

رمیجیو سبالوس فرمانده عملیات راهبردی نیروهای مسلح ونزوئلا در گفت وگویی با شبکه المیادینگفت، اتهامات آمریکا به ونزوئلا درباره مواد مخدر یک اعمال فشار خصمانه است. سبالوس تأکید کرد که ونزوئلا قدرت پاسخگویی به هر تنشی را دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 325

به "مسکو: تغییر نظام در ونزوئلا در عمق تفکرات آمریکا جای دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: تغییر نظام در ونزوئلا در عمق تفکرات آمریکا جای دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید