میلیادر ژاپنی برای اقامتی 12 روزه به فضا رفت

به گزارش اوج باور، ایسنا: میلیادر ژاپنی برای اقامتی 12 روزه به فضا رفت.

میلیادر ژاپنی برای اقامتی 12 روزه به فضا رفت

به گزارش اسپیس، یوساکو مائه زاوا(Yusaku Maezawa)، میلیاردر ژاپنی به همراه یوزو هیرانو(Yozo Hirano)، تهیه نماینده فیلم و الکساندر میسورکین(Alexander Misurkin)، فضانورد، سوار بر موشک سایوز روسیه به فضا رفتند. این موشک در ساعت 2:38 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(11:08 صبح تهران) از مرکز بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. بخش اول آن چهار دقیقه بعد از پرتاب جدا شد. بخش دوم آن نیز پس از گذشت شش دقیقه جدا شد.

این ماموریت، 12 روز به طول خواهد انجامید و خدمه سفری شش ساعته تا ایستگاه فضایی بین المللی در پیش دارند. کپسول آن ها امروز در ساعت 8:41 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(17:11 به وقت تهران) به ماژول پویسک متصل خواهد شد.

مائه زاوا، هیرانو و میسورکین به فضانوردان حاضر در مدار یعنی آنتوان شاکپلروف و پیوتر دوبروف از آژانس فضایی روسکاسموس روسیه، مارک وندهی، راجا چاری، تام مارشبرن و کایلا بارون از ناسا و ماتیاس ماورر از آژانس فضایی اروپا می پیوندند.

این سه نفر در روز یکشنبه 19 دسامبر(28 آذر) در ساعت 6:30 عصر به وقت منطقه زمانی شرقی (3:00 صبح دوشنبه به وقت تهران) از ایستگاه فضایی جدا شده و به سمت زمین حرکت می نمایند و در ساعت 10:18 شب به وقت منطقه زمانی شرقی (6:48 صبح دوشنبه به وقت تهران) فرود می آیند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1512

به "میلیادر ژاپنی برای اقامتی 12 روزه به فضا رفت" امتیاز دهید

1 کاربر به "میلیادر ژاپنی برای اقامتی 12 روزه به فضا رفت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیادر ژاپنی برای اقامتی 12 روزه به فضا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید