نماینده ویژه اشرف غنی: پاکستان نمی تواند به طالبان دستور دهد

به گزارش اوج باور، نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان در پاکستان اعلام کرد که دولت اسلام آباد بر طالبان نفوذ دارد اما نمی تواند به این گروه دستور دهد.

نماینده ویژه اشرف غنی: پاکستان نمی تواند به طالبان دستور دهد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عمر داودزی کننده ویژه رئیس جمهور افغانستان در امور پاکستان گفت که مقامات پاکستانی از همکاری کامل دولت این کشور برای موفقیت فرایند صلح اطمینان داده اند.

وی در پاسخ درباره استفاده اسلام آباد از نفوذش بر طالبان برای موفقیت فرایند صلح افغانستان گفت: تاکید می کنم که پاکستان بر طالبان تاثیرگذاری دارد اما نمی تواند به آن ها دستور دهد.

کننده ویژه اشرف غنی به رادیو آزادی گفت که طالبان و مقامات پاکستانی درباره خروج نیروهای آمریکایی نیز نظرات متفاوتی دارند.

زاهد چوهدری هفته گذشته با حمایت ضمنی از ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان اظهارداشت که خروج شتاب زده نیروهای خارجی از افغانستان می تواند منجر به ایجاد خلاء شود که عناصر تروریستی از آن استفاده خواهند کرد و افرادی نیز برای تخریب فرایند صلح از آن بهره خواهند برد.

این در حالی است که محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در گفت وگو با خبرنگاران شرح داد که مطابق با توافقنامه قطر، همه نیروهای خارجی باید تا 11 اردیبهشت خاک افغانستان را ترک کنند.

عمران خان در دیدار با طالبان: برخی برای تخریب فرایند صلح تلاش می کنند

گفتنی است که داودزی آبان ماه سال گذشته نیز گفته بود که مقامات پاکستانی به او اطمینان داده اند که تا سرانجام سال 1399 زمینه برقراری آتش بس را فراهم می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 933

به "نماینده ویژه اشرف غنی: پاکستان نمی تواند به طالبان دستور دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ویژه اشرف غنی: پاکستان نمی تواند به طالبان دستور دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید