هر آنچه قبل از خرید کالباس بر باید بدانید

به گزارش اوج باور، دستگاه کالباس بر چگونه دستگاهی است؟

امروزه در رستوران ها، سوپرگوشت ها، قصابی ها و سوپرمارکت ها از دستگاه کالباس بر استفاده می شود که این محصول برای برش ورقه ای کالباس، پنیر و سوسیس مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در بازار با نام های مختلفی اعم از دستگاه اسلایسر و کالباس بر شناخته می شود. بنابراین این محصول را می توان جزء تجهیزات آشپزخانه خود در نظر بگیرید، در شرایطی که نیاز به خروجی بالایی دارید این محصولات می توانند در کمترین زمان بیشترین خروجی را اعمال کند.

هر آنچه قبل از خرید کالباس بر باید بدانید

روش استفاده از کالباس بر

برای شروع، شما باید در نظر داشته باشید که نیاز دارید تا ورقه های برش کالباس مد نظر شما با چه قطری برش داده گردد؟ برای معین این حالت از دسته تنظیم درجه تیغه استفاده می کنید با این کار کوسه ای دستگاه برای تنظیم قطر ورقه از تیغه فاصله و یا به تیغه نزدیک می گردد. در هنگام استارت اسلایسر کردن کالباس باید روکش کالباس را تا حدودی از روی آن برداشته و بر روی دسته صندلی قرار می دهید و با دسته تعبیه شده بر روی دسته صندلی کالباس را به تیغه نزدیک کرده و اجازه دهید تا تیغه برش خود را انجام دهد سپس کالباس را روی خورشیدی رسانده تا مجدد برگشت عقب و برش ورقه بعدی را انجام دهید.

طریقه شستشو دستگاه کالباس بر

شما باید به صورت مداوم دستگاه خود را نظافت کنید زیرا اگر باقی مانده کالباس یا مواد غذایی بر روی دستگاه می ماند باعث به وجود آمدن باکتری و آلودگی می گردد. اگر شستشو و نظافت انجام نگردد این میکروب و باکتری ها شروع به به رشد و انتقال خود به سایر مواد غذایی ها می کنند و باعث بروز بیماری های متنوع و مصمومیت های غذایی می گردد و این تمیز نبودن دستگاه سبب می گردد تا بو و طعم مواد غذایی هایی که اسلایس می شوند را با هم مخلوط کرده که این حالت بسیار آزار دهنده می باشد و نظر بیشتر مشتریان را منفی می کند.

مهم ترین مواردی که قبل از نظافت دستگاه اسلایسر باید به آن توجه داشت:

این را به یاد داشته باشید اول ایمنی بعد کار در نتیجه حتی برای شستشوی دستگاه نیز باید از دستکش های استیل استفاده کنید تا از زخم شدن دست شما جلوگیری کند. قبل از کار یا نظافت دستگاه سعی کنید قبل از آن دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید تا ندانسته مسئله ای برای دستگاه ایجاد نکنید. برای نظافت کالباس برها هیچ گاه از سیم ظرف شویی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد خط و خش هایی بر روی دستگاه می گردد.

مراحل شستشوی کالباس بر

برای نظافت تیغه های دستگاه باید درجه قطر برش دستگاه را بر روی صفر تنظیم کنید و با یک پد نرم دو طرف تیغه را تمیز کنید.

خورشیدی روی تیغه را به وسیله پیچ پشت تیغه و ما بقیه اجرایی که در دسترس هست را باز کرده و شستشو انجام دهید و برای این که مجدد نصب کنید قبل آن باید بگذارید تا کامل خشک گردد.

همان طور که در بالا به شرح رساندیم برای نظافت تیغه هم می توان تیغه را از دستگاه جدا کرد، نظافت کرد، خشک کرد و مجدد نصب کرد و هم می توان در همان جای خود نظافت کرد ولی باید در نظر داشته باشید که این روش احتمال اینکه به خوبی نظافت انجام نگردد وجود دارد پس در این حالت مطمعن شوید نظافت تیغه به درستی اجرا شده.

برای شستشوی دور دستگاه و یا نقاط دیگر آن با یک دستمال تمیز کنید و مجدد با حوله و آب گرم آن ناحیه را دستمال بکشید.

برای ضدعفونی کردن دستگاه به وسیله اسپری مخصوص تمام دستگاه را ضد عفونی کرده و سپس دستگاه را در هوای آزاد قرار داده تا خشک گردد.

برای روان کار کردن قسمت های متحرک دستگاه می توان با استفاده از روغن چرخ نرم کرده تا عملکرد بهتر و روانی داشته باشد.

نکاتی که قبل از خرید کالباس بر باید بدانید

دستگاه اسلایسر در مدل های مختلفی وارد بازار شده که بسته به نیاز مشتریان جوابگوی کار آنها می باشد.

دستگاه کالباس بر صنعتی: این نوع دستگاه ها معمولا دارای قطر تیغه بزرگ تری نسبت به سایر مدل ها می باشد و به عنوان کالباس بر تیغه 30 سانت زیرا باید توانایی برش اقسام مختلفی از کالباس ها با درجه گوشت بالا و قطر بزرگ تر را داشته باشد. خود این دستگاه به دو مدل متفاوت تقسیم می گردد که در مدل های دستی و اتوماتیک وارد بازار شده است مدل های دستی برای مصارف کمتر به کار می رود و باید اپراتور آن را هدایت کند ولی مدل اتوماتیک می تواند خروجی بالایی را در یک ساعت داشته باشد که با کیفیت بالایی استخراج می کند. کالباس بر اتوماتیک با قطر تیغه 30 سانتی متر تا 35 سانتی متر برای اسلایس کردن ورقه های با قطر بزرگ و پشتیبانی از کالباس ها با قطر بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه کالباس بر فروشگاهی: این نوع دستگاه ها در فست فودها، سوپرمارکت ها، خرده فروش ها و … مورد استفاده قرار می گیرد زیرا تیغه این دستگاه که در قطرهای 27.5 سانتی متری وجود دارد برش های با کیفیتی را به نمایش می گذارد.

دستگاه کالباس بر خانگی: تعدادی از افراد با هدف کسب کار در منازل و با رعایت بهداشت اقدام به خرید این دستگاه می کنند و از آن رو که باید برش های یک دست و مرتب و تمیزی برای ورقه کردن کالباس ها زده گردد خرید این دستگاه می تواند کمک شایانی در کار کند. سایز تیغه این محصولات نسبت به مدل های فروشگاهی و صنعتی، کوچکتر می باشد.

نکاتی برای نگهداری از تیغه کالباس بر

شما باید به صورت مداوم تیغه دستگاه خود را نظافت کنید و در صورتی که تیغه کند شده باشد و نیاز به تیز کردن داشته باشد با سنگ مخصوص تیغه، آن را تیز کنید.

برای اینکه عملیات تیز کردن تیغه به درستی اعمال گردد باید قبل و بعد تیز کردن تیغه را به خوبی تمیز کنید تا یک دست تیز گردد.

با بهترین برندهای کالباس بر آشنا شوید

انتخاب بهترین دستگاه برای استفاده در آشپزخانه صنعتی تاثیر بسکمک در بازدهی رضایت بخش خواهد داشت. بنابر این اگر به دنبال بهترین دستگاه برای اسلایس کالباس هستید ما در این قسمت شما را همراهی خواهیم کرد:

1/ برندهای ایتالیایی: کشور ایتالیا یک تامین کننده حرفه ای و پیشتاز در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که نه تنها در این زمینه بلکه در بسکمک از تجهیزات حرف اول را می زند. یک کالباس بر ایتالیایی در کنار طول عمر بالا، بسیار حرفه ای عمل می کند و در حال حاضر هیچ رقیبی ندارد. اسلایسر ایتالیایی در مدل های اتوماتیک و دستی تولید می گردد و در سایزهای مختلف به مصرف کنندگان ارائه می گردد. فرقی ندارد که شما صاحب یک رستوران هستید یا پروتئینی و حتی سوپرمارکت… این محصولات برای هر شغلی یک ایده جدید دارد. آماده باشید که بهترین برند کالباس بر ایتالیایی را معرفی کنیم:

1. اوماس: یک کمپانی بزرگ ایتالیایی تحت عنوان omas علاوه بر ساخت دستگاه اسلایس کالباس به تولید سایر تجهیزات آشپزخانه صنعتی پرداخته است. کالباس بر اوماس به عنوان بهترین دستگاه در این محصولات معرفی می گردد و در سایزهای 25، 27.5، 30، 35 قابل ارائه است.

2. اومگا: این برند شناخته شده یکی از پرطرفدارترین سازنده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که در کشور ایتالیا تولید می گردد و با کمپانی اوماس در رقابت است. کالباس بر اومگا از محبوبیت بالایی برخوردار است و به دلیل کیفیت بسیار بالا انتظار می رود قیمت چشمگیری در مقایسه با برندهای دیگر داشته باشد.

3. بیکرز: این دستگاه از برندهای چینی رده بالا است که از کیفیت بالایی برخوردار است. کالباس بر بیکرز در سایزهای 27.5 و 30 سانت تولید می گردد.

4. برندهای ایرانی اسلایسر: از بهترین برندهای ایرانی می توان به کالباس بر محک و کالباس بر پارس برش اشاره کرد. این محصولات تنها در سایز 27.5 تولید می شوند. اگر صاحب مشاغلی نظیر سوپرمارکت و یا فست فود و رستوران هستید این محصولات جوابگوی کسب و کار شما خواهد بود.

با آل اسکیل تجربه یک خرید رضایت بخش را خواهید داشت. تیم ما شامل فروش، گارانتی، خدمات پس از فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که تمامی تجهیزات شما را پشتیبانی می کند. شما می توانید در این مجموعه انواع ترازو دیجیتال، باسکول، چرخ گوشت، دستگاه سلفون کش و سایر تجهیزات آشپزخانه صنعتی را با تضمین بهترین کیفیت خریداری نمایید و از تخفیفات ویژه آل اسکیل بهره مند گشت.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 696

به "هر آنچه قبل از خرید کالباس بر باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه قبل از خرید کالباس بر باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید