پاسداشت روز جهانی آموزش محیط زیست

به گزارش اوج باور، خبرگزاری خبرنگاران- موضوع حفاظت از محیط زیست و آموزش این روزها آنقدر مهم است که روز جهانی آموزش محیط زیست بیش از یک بار در سال گرامی داشته می گردد.

پاسداشت روز جهانی آموزش محیط زیست

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، این سازمان نیز در پاسداشت این روز و با توجه به اهمیت آموزش های حوزه مدیریت پسماند به عنوان یکی از اصلی ترین حوزه های آموزش های محیط ز یستی ، اقدام به برگزاری نشست علمی و وبینار آموزش محیط زیست و اقتصاد چرخشی در مدیریت پسماند در حاشیه پنجمین همایش ملی آموزش محیط زیست با همکاری پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست ایران کرد.

محمد مهدی عزیزی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در شرح اهمیت برگزاری این وبینار گفت: اگر به آموزش محیط زیست توجه کافی نداشته باشیم، نتایج تمام کوشش های ما برای حفظ محیط زیست کوتاه مدت خواهد بود. آموزش زیست محیطی یک حوزه میان رشته ای است که هدف آن آموزش به افراد و جوامع است تا مردم بدانند چگونه می توانند رفتار و زیست بوم ها را برای زندگی پایدار مدیریت نمایند. به عبارت دیگر، آموزش محیط زیست به گونه ای باید طراحی گردد که به ما بیاموزد چگونه با طبیعت و جامعه زندگی کنیم و تاثیرات خود بر آن ها را کاهش دهیم و کمترین ردپای اکولوژیکی را از خود برجای بگذاریم.

عزیزی با بیان اینکه جنبش مدرن آموزش محیط زیست در بیست و یکمین جلسه عمومی کنفرانس سازمان ملل متحد که در ژوئن 1972 در استکهلم برگزار گردید به تصویب رسید، گفت: وظیفه اصلی روز جهانی آموزش محیط زیست تاکید بر اهمیت آموزش محیط زیست به عنوان یک رشته علمی است که توجه ویژه ای به بعد اجتماعی معضلات زیست محیطی دارد و بر ایجاد آگاهی، دانش، مهارت و انگیزه برای رسیدگی، حل و پیشگیری از مسائل تمرکز دارد.

او ابراز امیدواری کرد با نگاه تخصصی به مقوله آموزش و استانداردهای آن در حوزه مدیریت بهینه پسماندها، گام های موثری در راستای تغییر سبک زندگی افراد جامعه به سمت زندگی سلامت محور و با کمترین اثر سوء بر محیط طبیعی و شهری برداشته گردد.

لازم به ذکر است؛ نشست علمی اقتصاد چرخشی در مدیریت پسماند با موضوعات اقتصاد چرخشی درمدیریت پسماندهای پلاستیک، اقتصاد چرخشی در مدیریت پسماند منسوجات و اقتصاد چرخشی درمدیریت پسماندهای غذایی روز 6 بهمن ماه و همزمان با روز جهانی آموزش محیط زیست برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1363

به "پاسداشت روز جهانی آموزش محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسداشت روز جهانی آموزش محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید