تور روسیه: چشم امید کیهان به پکن و مسکو در مذاکرات وین

به گزارش اوج باور، کیهان در سرمقاله خود در باره مذاکرات وین نوشت:گروه 1+4 یک گروه متوازن نیست. فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه و چین در مواجهه با جمهوری اسلامی چه از حیث توانمندی و چه از حیث سطح و نوع مواجهه با ایران در وضع برابری قرار ندارند.

تور روسیه: چشم امید کیهان به پکن و مسکو در مذاکرات وین

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

روسیه و چین به عنوان دو عضو قدرتمند و پیشرو شورای امنیت در موضع خصومت با ایران نیستند، در حالی که فرانسه و انگلیس در شرایط دشمنی با ایران قرار داشته و آلمان هم ـ که عضو شورای امنیت نیست و مداخله دادن آن در مذاکرات با ایران، از ابتدا محل بحث بوده است ـ موضعی نزدیک تر به دو کشور اروپایی دارد.

همان طور که می دانیم نه شورای امنیت و نه گروه 1+4 یا 1+5، بدون همراه کردن چین و روسیه قادر به تصمیم گیری علیه ایران نیستند؛ بنابراین ما در بحث هسته ای باید دو سیاست جداگانه تبیینی و تحکیمی را در مواجهه با این دو دسته در پیش بگیریم. ما نباید بگذاریم چین و روسیه در شورای امنیت یا در گروه 1+4 منفعل شده و احیاناً مورد سوءاستفاده گروه غربی قرار گیرند. این موضوع علاوه بر اقدامات دیپلماتیک نیازمند یک سازوکار مستمر اجرایی هم می باشد.

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1201

به "تور روسیه: چشم امید کیهان به پکن و مسکو در مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: چشم امید کیهان به پکن و مسکو در مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید