چینی ها یک گاومیش رباتیک ساختند

به گزارش اوج باور، یک گاومیش تنومند رباتیک که قادر به حمل 352 پوند(159 کیلوگرم) بار است و می تواند با حداکثر سرعت شش مایل بر ساعت(9.6 کیلومتر بر ساعت) بدود به وسیله دانشمندان چینی ساخته شده است.

چینی ها یک گاومیش رباتیک ساختند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، به گفته روزنامه دولتی Peoples Daily این ربات می تواند در تمام مسیرها و شرایط جوی به کار خود ادامه دهد و هنگامی که مستقر گردد در ماموریت های لجستیک و عملیات شناسایی به سربازهای ارتش چین می پیوندد و در محیط های سختی مثل فضاهای برفی، بیابان ها و کوه ها به فعالیت می پردازد.

طبق گزارش رسانه های دولتی چین، این ماموریت شامل کار در منطقه ها دورافتاده مرزی و منطقه ها جنگی پر خطر خواهد بود.

این ربات چندین حسگر خواهد داشت که به آن درجه بالایی از آگاهی نسبت به موقعیت می دهد.

ربات چین بر روی چهار پا حرکت می نماید و ظاهری شبیه به یک گاومیش(Yak) دارد و به گفته تلویزیون مرکزی چین، این ربات بزرگترین و سنگین ترین ربات در نوع خود است که قابلیت آن در حرکت خارج از جاده از همه ربات های مشابه بیشتر است.

قد آن نصف قد میانه یک مرد بالغ معمولی است. این ربات می تواند از پله ها بالا برود، در میان سنگرها حرکت کند و بعلاوه از صخره ها، جاده های خاکی، بیابان ها و منطقه ها برفی عبور کند.

12 مجموعه ماژول مفصلی روی این ربات قرار گرفته است که به آن امکان حرکت به سمت جلو و عقب را می دهد. این ربات بعلاوه توانایی حرکت مورب و دویدن را داراست.

به لطف این مفاصل، این ربات به رغم میزان اش قادر به دویدن، پریدن و چرخیدن است و از حسگرهای خود برای درک محیط اطراف و تشخیص خطرات احتمالی استفاده می نماید.

آگاهی به محیط تنها به معنای عدم برخورد با موانع نیست بلکه این ربات اطلاعات تاکتیکی میادین جنگی را دریافت و آن ها را به فرمانده ماموریت منتقل می نماید.

گزارش ها حاکی از آن است که برای ارسال تدارکاتی مثل مهمات و مواد غذایی در محیط هایی که برای انسان بسیار خطرناک است می توان از این ربات استفاده کرد. این محیط ها شامل کوه ها، بیابان ها، جنگل ها و فلات ها می گردد که رسیدن به آن ها با خودروهای سنتی کار چالش برانگیزی است.

کارشناسانی که با این حوزه آشنایی دارند می گویند که می توان این ربات را به سلاح مجهز کرد تا در عملیات های شناسایی مسلح مورد استفاده قرار بگیرد.

یکی از کارشناسان که نمی خواست نامش فاش گردد به گلوبال تایمز گفت که این انتخاب فوق العاده ای برای ماموریت در منطقه ها دوردست مرزی است که نیازمند نظارت مداوم هستند اما شرایط موجود امکان حضور مداوم نیروی انسانی را نمی دهد.

چین بعلاوه دست به ساخت یک سگ رباتیک به نام گدا(Geda) زده است که میزان ای مشابه یک سگ واقعی دارد و می تواند حدود 40 کیلوگرم وزن را روی پشتش حمل کند.

به گفته تلوزیون مرکزی چین، گدا به گونه ای برنامه ریزی شده که می تواند فرمان ها را درک کند و حتی از تشخیص چهره استفاده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1402

به "چینی ها یک گاومیش رباتیک ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها یک گاومیش رباتیک ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید