کانادا به مذاکرات جامعه جهانی برای حل بحران بازار نفت می پیوندد

به گزارش اوج باور، نخست وزیر کانادا ضمن تاکید بر ادامه کوشش های این کشور در سطح بین المللی برای یاری به حل بحران کنونی بازار نفت گفت: ما گفت وگوهای خود را با جامعه جهانی از جمله اوپک ادامه می دهیم.

کانادا به مذاکرات جامعه جهانی برای حل بحران بازار نفت می پیوندد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش پایگاه خبری نیوز آپتیمیست از اُتاوا، جاستین ترودو روز آدینه (15 فروردین ماه) در توضیحات خبری روزانه خود به خبرنگاران درباره شیوع ویروس کرونا در پاسخ به پرسشی درباره حضور کانادا در نشست احتمالی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس و اینکه آیا با اوپک همکاری می نماید، گفت: می توانم به شما اطمینان دهم که ما همکاری نزدیکی با ایالات متحده آمریکا و دیگر متحدانمان در زمینه آنالیز چالش های کنونی پیش روی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و بازارهای جهانی نفت خام داشته ایم.

وی اضافه کرد: می دانیم که این سطح پایین و فاجعه بار قیمت نفت بر اقتصاد بسیاری از مردم کانادا و بخش های نفتی این کشور اثر منفی می گذارد، بنابراین به کوشش های خود در سطح بین المللی ادامه می دهیم تا در تصمیم های سخت و توافق احتمالی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک تأثیرگذار باشد.

نخست وزیر کانادا درباره بسته حمایتی از صنعت نفت این کشور گفت: یارانه دستمزد و یاری هزینه واکنش اضطراری کانادا به همه افراد در سراسر کشور از جمله در بخش نفت یاری خواهد نمود، البته می دانیم که فشار بیشتری بر بعضی صنایع وارد آمده است و با همکاری استان ها برای حل این مشکل کوشش خواهیم کرد.

ترودو ادامه داد: در گفت وگو با وزیران، درباره اهمیت پشتیبانی از صنعت نفت هم صحبت کردیم.

وی درباره شرکت کانادا در نشست آینده اوپک پلاس گفت: ما گفت وگوهای خود را با جامعه جهانی از جمله اوپک ادامه می دهیم. ارتباط هایی بین اوپک و کانادا برقرار شده است.

نخست وزیر کانادا تأکید کرد که برای عبور از بحرانی کنونی در زمینه سلامت و اقتصاد باید همکاری در سطح جهانی باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 205

به "کانادا به مذاکرات جامعه جهانی برای حل بحران بازار نفت می پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به مذاکرات جامعه جهانی برای حل بحران بازار نفت می پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید