کرونا پیک دیگری داشته باشد حتما تلفات بیشتری دارد ، مردم دو هفته دیگر هم در خانه بمانند

به گزارش اوج باور، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر فاصله گذاری هوشمند را به دقت رعایت نکنیم باید در انتظار پیک های بعدی بیماری کرونا باشیم.

کرونا پیک دیگری داشته باشد حتما تلفات بیشتری دارد ، مردم دو هفته دیگر هم در خانه بمانند

جهت دریافت خدمات تخریب و بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دکتر رضا ملک زاده با بیان این مطلب اضافه نمود: مردم با رعایت توصیه های بهداشتی، نقش مهمی در موفقیت طرح فاصله گذاری هوشمند دارند.

وی با یادآوری اینکه برای مشاغل و کسب و کارهای کم ریسک دستورالعمل های بهداشتی تدوین شده و در پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت قابل دسترسی است، گفت: رعایت دستورالعمل های تدوین شده و همچنین مراقبت های ویژه فردی می تواند ما را به مهار بیماری کرونا برساند و هم شرایط مطلوب مالی را فراهم کند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد: تصمیمات اخذ شده در قالب طرح فاصله گذاری هوشمند دارای ابعاد اجتماعی و مالی است که موضوع کم اهمیتی نیست. ما نمی خواهیم با سخت گیری های بی مورد، مسائل اجتماعی و مالی در کشور به وجود آوریم.

ملک زاده یادآور شد: مشاغل و کسب و کارهای کم ریسک باید دستورالعمل را به درستی رعایت نمایند تا به بهترین شرایط این دروره را پشت سر بگذاریم. همچنین مردم به خصوص افرادی که در ریسک بیماری قرار دارند مانند افراد مسن، اصول بهداشتی فردی را به دقت رعایت نمایند.

وی همچنین گفت: کشورهایی که توانستند این بیماری را کنترل نمایند، برنامه های مناسبی را انجام دادند و با همراهی مردم توانستند از این مرحله عبور نمایند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه همچنان تنها راه کنترل بیماری کرونا، ماندن در خانه است اضافه نمود: مردم باید سایر توصیه ها مانند پرهیز از حضور در اجتماعات و گردهمایی ها را به دقت رعایت نمایند.

ملک زاده ادامه داد: افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای مانند قلب و عروق و دیابت بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند و بهتر است این افراد همچنان در منازل بمانند.

وی با یادآوری این که اگر بیماری کرونا پیک دیگری داشته باشد حتما تلفات بیشتری دارد، اعلام کرد: مردم باید یک تا دو هفته دیگر هم در خانه ها بمانند تا اطمینان حاصل گردد که از پیک بیماری کرونا عبور کردیم.

معاون وزیر بهداشت به مردم توصیه کرد بهداشت فردی مانند شستن مرتب دست ها با آب و صابون را رعایت نمایند و از تردد غیرضروری در این ایام به شدت خودداری نمایند.

ملک زاده ادامه داد: تجربیات بیماری سارس نشان می دهد که این بیماری یک پیک ندارد و با عدم رعایت توصیه های بهداشتی، می تواند پیک های بعدی را ایجاد کند.

تا به امروز 68 هزار و 192 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 122 نفر دیگر در 24 ساعت گذشته، تعداد کل جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار و 232 نفر رسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 177

به "کرونا پیک دیگری داشته باشد حتما تلفات بیشتری دارد ، مردم دو هفته دیگر هم در خانه بمانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا پیک دیگری داشته باشد حتما تلفات بیشتری دارد ، مردم دو هفته دیگر هم در خانه بمانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید