2 عامل تورم از زبان وزیر اقتصاد ، حذف ارز دولتی تکلیف قانونی است

به گزارش اوج باور، به گزارش خبرنگاران، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد امروز در جمع نمایندگان تشکل های دانشجویی حاضر شد و به برخی سؤالات اقتصادی آن ها پاسخ داد. وزیر اقتصاد گفت: برای بودجه سال آینده باید هزینه های جاری دولت برای مهار تورم کنترل شود و در عین حال باید سیاست هایی را که محرک تولید است در پیش بگیریم.

2 عامل تورم از زبان وزیر اقتصاد ، حذف ارز دولتی تکلیف قانونی است

خاندوزی افزود: همچنین قرار است برای ثبات مقررات متغیر های کلیدی در بودجه سال آینده فرمول قطعی داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع واگذاری 110هزار میلیارد تومان سهام در بودجه سال 1400 گفت: قرار است این اوراق در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و صندوق ها قرار بگیرد و در واقع یک نوع تغییر مالکیت در دولت است و به طور مستقیم در بازار سرمایه عرضه نمی شود و تأثیر منفی در بورس نخواهد داشت.

وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع حذف ارز ترجیحی افزود: این موضوع تکلیف قانونی است و اکنون به غیر از دارو و گندم فقط برای 5 قلم کالا ارز 4200تومانی اختصاص می یابد.

وی گفت: سعی می کنیم مقدمات به گونه ای فراهم شود تا این حذف به تدریج انجام شود و فشار یک باره نداشته باشد.

خاندوزی ادامه داد: یکی از علت هایی که تولیدکنندگان به سمت تولید نهاده های دامی در کشور نمی فرایند به خاطر این است که نمی توانند با واردات نهاده ها با ارز 4200تومانی رقابت کنند و تولید آن ها به صرفه نیست.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی درباره قانون رمزارز ها گفت: در کشور نمی توانیم چشم خود را بر این پدیده ببندیم و باید در برابر آن مواجهه فعالانه و تعیین مقررات داشته باشیم که کمیته تصمیم گیری در حال تهیه پیش نویسی دراین باره است.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1258

به "2 عامل تورم از زبان وزیر اقتصاد ، حذف ارز دولتی تکلیف قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 عامل تورم از زبان وزیر اقتصاد ، حذف ارز دولتی تکلیف قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید