4 غذا هایی که نباید در مایکروویو دوباره گرم کنیم

به گزارش اوج باور، مایکروویو غذا را به طور مساوی نمی پزد، به این معنی است که هر باکتری حاضر در غذا های دوباره گرم شده زنده خواهد ماند. سپس به طور مستقیم به تولید سموم سرطان زا کمک می کند.

4 غذا هایی که نباید در مایکروویو دوباره گرم کنیم

ماکروویو یکی از سریع ترین راه های پختن غذا است؛ اما نباید برای گرم کردن برخی از غذا ها از آن استفاده کنیم؛ زیرا مواد غذایی سمی می شود.

حدود 30 سال پیش مایکروویو برای آشپزخانه های ما ساخته شد. نسل های جوان حتی نمی توانند تصور کنند که بدون ماکروویو چطور می شود شکلات داغ یا پاپ کورن درست کنند. ما از مایکروویو به اشتباه برای گرم کردن مجدد غذا ها استفاده می کنیم.

مایکروویو غذا را به طور مساوی نمی پزد، به این معنی است که هر باکتری حاضر در غذا های دوباره گرم شده زنده خواهد ماند. سپس به طور مستقیم به تولید سموم سرطان زا کمک می کند. برای به حداقل رساندن خطرات مایکروویو، از آن برای طبخ یا گرم کردن این 4 غذا استفاده نکنید:

1. تخم مرغ آب پز

هنگامی که یک تخم مرغ جوشانده در مایکروویو گرم یا پخته می شود، رطوبت داخل تخم مرغ یک بخار شدید ایجاد می کند، مانند اجاق فشار مینیاتوری، تا جایی که تخم مرغ می تواند منفجر شود! حتی ترسناک تر، تخم مرغ می تواند در داخل مایکروویو منفجر نشود.

اما پس از آن یعنی وقتی که درحال پوست کندن تخم مرغ هستید ممکن است در دست شما فوران کند، روی بشقاب یا حتی در دهان شما نیز ممکن است این اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از تبدیل تخم مرغ به یک بمب بخار، می توانید با برش های متعدد آن را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و سپس در ماکروویو قرار دهید یا آن را در ماکروویو قرار ندهید.

2. شیر نوزاد

بسکمک از مادران جدید، شیر مادر خود را برای استفاده بعدی می دوشند، در فریزر می گذارند و ذخیره می کنند که عالی است، تا زمانی که در مایکروویو دوباره گرم نشده باشد. به همان شیوه ای که مایکروویو غذا را به طور ناهموار گرم می کند، یک بطری شیر مادر را نیز به طور ناهموار گرم و نقاط داغ ایجاد می کند که می تواند دهان و گلوی نوزاد را به شدت بسوزاند.

FDA توصیه می کند که شیر مادر بر روی اجاق گاز، یا استفاده از آب داغ دوباره گرم شود. به عنوان یک راه کار، شما می توانید یک فنجان آب در مایکروویو گرم و سپس کیسه یا شیشه شیر مادر در آن بگذارید.

3. گوشت های فرآوری شده

گوشت های فرآوری شده اغلب حاوی مواد شیمیایی و نگهدارنده هایی هستند که عمر مواد غذایی بیشتر کنند. متاسفانه ماکروویو می تواند آن مواد نگهدارنده را برای سلامتی شما مضرتر کند.

بر اساس تحقیقات مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی، در گوشت های فرآوری شده که در ماکروویو گرم می شوند، تغییرات شیمیایی مانند کلسترول اکسید شده در این فرایند به وجود می آید. یک مطالعه در مجله کنترل مواد غذایی نشان می دهد که گرم کردن مجدد گوشت های فرآوری شده در ماکروویو، با تابش مایکروویو به محصولات تشکیل دهنده اکسیداسیون کلسترول کمک می کند که با توسعه بیماری عروق کرونر قلب مرتبط هستند.

4. برنج

به گفته آژانس استاندارد های غذایی، برنج گرم شده در ماکروویو گاهی اوقات می تواند منجر به مسمومیت غذایی شود. مسئله با برنج شامل حضور مشترک یک باکتری بسیار مقاوم به نام Bacillus cereus است. گرما این باکتری را می کشد؛ اما می تواند اسپور هایی تولید کرده باشد که سمی هستند، بر اساس یافته های مجله بین المللی میکروبیولوژی مواد غذایی و به طرز شگفت آوری در برابر گرمت مقاوم هستند.

تعدادی از مطالعات تایید می کنند که وقتی برنج از مایکروویو بیرون می آید و در دمای اتاق قرار می گیرد، هر اسپور حاوی آن می تواند تکثیر شود و در صورت خوردن آن باعث مسمومیت غذایی می شود. بی سرئوس نوعی باکتری است که سموم تولید می کند.

این سموم می توانند باعث دو نوع بیماری شوند: یک نوع که با اسهال مشخص می شود، و دیگری که سم امتیک نامیده می شود و با تهوع و استفراغ مشخص می شود.

منبع: فرادید
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 662

به "4 غذا هایی که نباید در مایکروویو دوباره گرم کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 غذا هایی که نباید در مایکروویو دوباره گرم کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید