CNN پاسخ داد؛ چرا زنان مناطق حومه شهر به ترامپ رای نمی دهند؟

به گزارش اوج باور، خبرنگاران: دونالد ترامپ، سه شنبه شب در یک گردهمایی در شهر جانزتاون ایالت پنسیلوانیا، نشان داد که فعلاً از بخت سیاسی خود ناامید است.

CNN پاسخ داد؛ چرا زنان مناطق حومه شهر به ترامپ رای نمی دهند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از انتخاب سی ان ان در این باره نوشت: ترامپ خطاب به زنان ساکن حومه شهر گفت : لطفا من را دوست داشته باشید او سپس اضافه کرد که lk محله لعنتی شما را نجات دادم که خوب، خجالت آور است.

ترامپ البته حق دارد که با رأی دهندگان حومه - به ویژه زنان حومه - مشکل اساسی دارد.

به گفته مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center)، 49 درصد ساکنان حومه شهرها در سال 2016 به ترامپ رای داده بودند که 2 درصد بیشتر از آراء هیلاری کلینتون در این مناطق بود.

دو سال بعد، حزب رئیس جمهور در انتخابات میان دوره ای 2018 شکست سختی خورد و کنترل مجلس نمایندگان را از دست داد که دلیل اصلی آن رویگردانی ساکنان حومه شهرها از ترامپ بود. نامزدهای حزب دموکرات مجلس 52 درصد از آراء ساکنان حومه شهر را به دست آوردند در حالی که نامزدهای جمهوری خواه بیش 45 درصد آراء این مناطق را نتوانستند کسب نمایند.

از 41 کرسی که دموکرات ها در انتخابات 2018 از جمهوری خواستار پس گرفتند، 38 کرسی در مناطق حومه شهرها بود که قابل توجه است.

ایالت هایی مانند کلرادو، پنسیلوانیا، تگزاس، جورجیا و فلوریدا که بیشتر مردم در مناطق حومه ای ساکن هستند، طی چند سال گذشته همه از ترامپ دور شده اند.

به نظر می رسد پیروزی در کلرادو برای رئیس جمهور دور از دسترس است ولی در پنسیلوانیا احتمال پیروزی برای ترامپ وجود دارد اما عملکرد ضعیف او در حومه فیلادلفیا و پیتسبورگ می تواند این شانس را از او بگیرد.

در فلوریدا، تگزاس و جورجیا همگی شرایط به گونه ای است که نمی توان هیچ یک از دو نامزد را در این ایالت ها پیروز دانست و این بیشتر به دلیل عملکرد نامناسب ترامپ در مناطق حومه ایالت ها است.

مشکل ترامپ این است که اگاهی از وجود مشکل برای او در حومه شهر و برطرف آن دو مسئله کاملاً متفاوت است. ترامپ، همانطور که از گفته هایش در سه شنبه شب روشن است، سعی نموده است زنان ساکن در حومه شهر را از اینکه در صورت پیروزی بایدن، هواداران جنبش آنتیفا (مجموعه ای از گروه های جناح چپِ مستقلِ ستیزه جوی ضد فاشیستی در ایالات متحده) به محله های آنها حمله خواهند کرد، بترساند تا به او رای دهند.

اما این ادعاها در میان رأی دهندگان زن حومه شهر خریداری ندارد. همانطور که ماه گذشته، نیویورک تایمز با استناد به اطلاعات نظرسنجی در مینه سوتا و ویسکانسین نوشت: کوشش رئیس جمهور ترامپ برای کسب آراء زنان حومه شهر با قول محافظت از محله هایشان با یک مشکل قابل توجه روبرو شده است؛ بیشتر زنان حومه می گویند که محله های آنها مورد تهدید نیست.

ترامپ می داند که دارد می بازد و همچنین می داند که بسیاری از مشکلاتش ناشی از حومه شهرها و به ویژه زنان ساکن حومه شهر است. او همچنین هیچ پیغام و استراتژی خاصی ندارد که آنها را ترغیب کند تا در رای دادن به او تجدید نظر نمایند. بنابراین او به گدایی رای متوسل شده است که بندرت موثر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 593

به "CNN پاسخ داد؛ چرا زنان مناطق حومه شهر به ترامپ رای نمی دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "CNN پاسخ داد؛ چرا زنان مناطق حومه شهر به ترامپ رای نمی دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید