آشنایی با پلتفرم ارائه خدمات امنیتی باگدشت

به گزارش اوج باور، باگدشت پلتفرم ارائه خدمات امنیتی است که هدف آن افزایش اندازه همکاری متخصصان امنیتی سراسر کشور در ایمن سازی سامانه های فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

آشنایی با پلتفرم ارائه خدمات امنیتی باگدشت

شرکت دانش بنیان تحلیلگران امن آریانا، با ایجاد پلتفرم باگدشت از سال1397 به صورت عملیاتی، منجر به ایجاد کارآفرینی نیروی متخصص امنیتی کشور به روشی تازه، استفاده از پتانسیل آنها و اجرای پروژه های امنیتی برای نخستین بار در کشور شده است.

پلتفرم باگدشت در حال حاضر بیش از 1500 متخصص امنیتی را طی 3سال اخیر در این حوزه فعال نموده و منجر به کارآفرینی برای آنها شده است و بعلاوه برای دانشجویان حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در مورد یادگیری روش های نوین امنیتی ایجاد انگیزه نموده است. از سوی دیگر سازمان های کشور به صورت ارزان به تخصص تمامی فعالان امنیت در سراسر کشور تحت تعهدات پلتفرم دسترسی دارند. استفاده از نقاط قوت و تخصص هر یک از افراد به صورت ایجاد اجماعی از متخصصان، منجر به ایجاد بازاری تازه در کشور شده و پروژه های امنیتی در کشور را فعال نموده است.

پلتفرم خدمات امنیتی باگدشت با ارائه خدمات امنیتی به سازمان ها و شرکت ها یاری خواهد نمود تا مسائل امنیتی خود را به سرعت شناسایی نمایند و در جهت برطرف آن اقدام نمایند. از جمله خدمات این پلتفرم می توان به تست نفوذ، ارزیابی امنیتی به روش باگ بانتی، شبیه سازی تیم قرمز، ایمن سازی، مشاوره امنیت، آموزش تخصصی و… اشاره نمود. این شرکت با توجه به مجوزهای اجرای امور امنیت سایبری در کشور، به بیش از 80 سازمان از طیف های مختلف ارائه خدمات نموده است.

این شرکت به صورت سالانه به برگزاری رویداد امنیتی خود با نام CTB اقدام می نماید تا بتواند فرهنگ سازی بهتری در سطح کشور داشته باشد. این رویداد در شهریور ماه امسال با حمایت شرکت های ایرانسل، دیجی کالا، بانک ملی و سفرهای علی بابا اجرا شد. متخصصان امنیتی به مدت یک هفته به آنالیز امنیتی سامانه های فناوری اطلاعات سازمان های مذکور پرداخته و مسائل امنیتی را در قالب یک مسابقه ارائه کردند. نفرات برتر جوایز نفیس دریافت نموده و بعلاوه این افراد برای جذب در سازمان های مذکور معرفی شدند.

از سوی دیگر دوره آموزشی تخصصی برای کارشناسان سازمان ها در حوزه ردتیم و بلوتیم به وسیله اساتید برتر این حوزه برگزار گردید. در روز اختتامیه رویداد نیز، نمایندگان سازمان ها، متخصصان امنیتی و نهادهای نظارتی حوزه امنیت سایبری به ارائه نظرات و راهکارهای خود در مواجهه با چالش های امنیت سایبری کشور پرداختند.

با توجه به تعدد حملات سایبری در کشور و بعلاوه اهمیت اطلاعات کاربران سامانه ها، بهره مندی از خدمات امنیت سایبری و بهبود شرایط بلوغ سازمان ها در این زمینه ضروری به نظر می رسد که شرکت دانش بنیان تحلیلگران امن آریانا با نام تجاری باگدشت، یکی از شرکت های برتر در حوزه امنیت فناوری اطلاعات کشور است که سوابق ارزشمندی را در همکاری با سازمان های مختلف کسب نموده است.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 16 مهر 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1483

به "آشنایی با پلتفرم ارائه خدمات امنیتی باگدشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پلتفرم ارائه خدمات امنیتی باگدشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید