(تصاویر) سنگال؛ صحنه درگیری مخالفان با دولت

به گزارش اوج باور، سنگال در پی بازداشت عثمان سونکو رقیب جوان مکی سال رئیس جمهور این کشور که در انتخابات سال 2019 از دست یابی به قدرت ناکام ماند و دولت را با چالش های جدی روبرو نموده، از چهارشنبه گذشته تا به امروز صحنه خشونت هواداران سونکو و ناآرامی های گسترده است.

(تصاویر) سنگال؛ صحنه درگیری مخالفان با دولت

به گزارش خبرنگاران، سونکو به دلیل برهم زدن نظم عمومی در بازداشت به سرمی برد؛ شهر داکار پایتخت سنگال در پی بازداشت او در هفته گذشته روز های ناآرامی را تجربه کرد. این ناآرامی ها همچنان ادامه دارد.

در پی این ناآرامی ها، فروشگاه های زنجیره ای فرانسوی اوشان در سنگال غارت شدند؛ به گفته ادگار بونته رئیس اوشان، 14 سوپرمارکت از مجموع 32 سوپرمارکت اوشان در شهر داکار پایتخت سنگال مورد حمله نهاده شد که از این تعداد 10 فروشگاه غارت شدند.

طی دو روز، دست کم پنج نفر در درگیری ها بین پلیس و هواداران عثمان سونکو که به تجاوز متهم شده است، کشته شدند.

عثمان سونکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 مغلوب رقیب شد و در صندلی سوم نهاده شد.

سونکو مخالف دولت که پیش بینی می شد از اصلی ترین مدعیان انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 باشد، زمانی که برای اتهام تجاوز راهی دادگاه بود، بازداشت شد. البته سونکو اتهام ها علیه خود را رد نموده است. یکی از کارکنان زن یک سالن زیبایی ماه گذشته او را به تجاوز متهم کرد.

مکی در انتخابات سال 2019 به دنبال اعلام شورای قانون اساسی مبنی بر انتخاب مجدد او با 58 درصد آرا به طور رسمی به عنوان برنده انتخابات 24 فوریه این کشور اعلام شد. مکی سال همچنین در انتخابات ریاست جمهوری 2012 سنگال، توانست با کسب 65.8 درصد آرا بر عبدالله واده رئیس جمهوری وقت که 12 سال قدرت را در دست داشت، پیروز گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 864

به "(تصاویر) سنگال؛ صحنه درگیری مخالفان با دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) سنگال؛ صحنه درگیری مخالفان با دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید