حاجی میرزایی: مدیران شرایط تحصیلی تک تک دانش آموزان را اطلاع دهند

به گزارش اوج باور، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در نشست با مدیران مدارس استان گلستان با تشریح فرصت ها و تهدیدهای ناشی از شرایط فعلی، گفت که شرایط کرونایی، فرصت طلایی است تا راستا حرکت را خودمان مشخص کنیم.

حاجی میرزایی: مدیران شرایط تحصیلی تک تک دانش آموزان را اطلاع دهند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیران مدارس استان گلستان که در فضای مجازی و از طریق بستر شاد برگزار گشت، اظهار کرد: یکی از حسرت های عمیق من محرومیت از دیدار مدیران استانی و شهرستانی است، امیدوارم مسائل ناشی ازکرونا به زودی رفع شود، این نشست فرصت مغتنمی است تا به همه تلاش ها و ایثارگری های فرهنگیان که در دوران کرونا انجام گرفته است، ادای احترام کنم. بدون شک آیندگان از ایثارگری های معلمان و مدیران در دوران کرونا به نیکی یاد خواهند کرد.

وی بابیان اینکه شرایط امسال ویژه و خاص است دهه ها طور دیگری کار می کردیم اما امسال همه چیز ازجمله روابط بین مجموعه عوامل تعلیم و تربیت تغییریافته و متحول شده است، شرح داد: درگذشته همه چیز مشخص و به روال عادی بود و دست یابی به یک آرامش نسبی میسر بود اما امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط کاملاً تغییر کرده و مناسبات ما با چالش روبرو شده است و تحقق مأموریت های به مخاطره افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط نه تنها باید جهت جدیدی را بسازیم بلکه باید این جهت را طی کنیم، گفت: راهی که تا به امروز نرفته ایم و تجربه ای از آن نداریم و آینده جهت هم مبهم است. باوجود کرونا حال عمومی همه ما دگرگون شده و همه با نگرانی کار را دنبال می کنند این شرایط جدیدی است که همه جهان با آن روبرو است.

وی افزود: در درون هر شرایط جدید، هم فرصت و هم تهدید وجود دارد، تهدید این است که در این شرایط دچار استیصال و درماندگی شویم و نتوانیم کار را به خوبی انجام دهیم اما فرصت های طلایی نیز وجود دارد. فرصت تاریخی بی نظیری به وجود آمده است که اگر از آن استفاده کنیم و خانه خود را آن چنان که می خواهیم بسازیم اعتمادبه نفس ما افزایش می یابد.

مدیران از شرایط تک تک دانش آموزان اطلاع و اجازه ندهند حتی یک دانش آموز از تحصیل بازبماند

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: با توجه به شرایط فعلی عمومی و جهانی انتظار می رود، اطلس دقیقی از همه دانش آموزان داشته باشید و مدیران از شرایط تک تک دانش آموزان اطلاع داشته باشد و اجازه ندهند در این شرایط حتی یک دانش آموز از تحصیل بازبماند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی معیار شایستگی مدیران این است که هیچ دانش آموزی مورد غفلت قرار نگیرد و از آموزش ها محروم نشود و لازمه این کار نظارت بر کار معلمان و تشویق آن ها به کار جهادی است.

ارتباط مدرسه با خانواده ها بیش ازپیش تقویت شود

وزیر آموزش وپرورش گفت: در این شرایط باید ارتباط مدرسه با خانواده ها بیش ازپیش تقویت شود و از ظرفیت خانواده ها بهره مند شویم. خانواده ها باید در جریان فعالیت های مدرسه قرار گیرند و این موضوعی است که سال ها برای تحقق آن تلاش می کردیم اما هیچ گاه شرایط تحققش مانند امروز فراهم نشده بود پس باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.

وی بابیان اینکه باید همه به تحقق برنامه های مدرسه کمک کنند، اظهار کرد: می توانیم این سال را به یک سال ماندگار در اذهان عمومی مبدل کنیم. قطعاً این رویداد همه جهان را تحت تأثیر قرار داده است، بیاییم خاطرات شیرینی در این دوران رقم بزنیم تا دانش آموزان در آینده از مدیران و معلمان امروز با عنوان ایثارگران و فداکاران دوران کرونا یاد کنند. چنان که شهدای بزرگ ما چنین بوده اند و امروز همه از فداکاری های آنان سخن می گویند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: در شرایط کرونا با تمام جهان وارد یک مسابقه ای شدیم پس باید نقش خود را در این موقعیت مشخص و آن نقش را به خوبی ایفا کنیم البته شرایط فعلی پایدار نمی ماند و تغییر خواهد کرد پس فرصت را نباید از دست بدهیم.

وی افزود: پس از هر توفانی آرامش برقرار خواهد شد در این جابجایی یک فرصت طلایی به افراد داده می شود تا خانه ای خوب و در جای مناسب بنا کند و در این شرایط امکان خلاقیت و نوآوری وجود دارد که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: در آموزش وپرورش تا سال قبل در جهت و در خانه ای بودیم که دیگران آن را بنانهاده بودند اما امروز فرصتی بی نظیر به ما داده شده تا این خانه را آن طور که می خواهیم و در جای مناسب بنا کنیم بنابراین باید خلاقیت خود را نشان دهیم و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار بگیریم.

وی بابیان اینکه در طول دهه های اخیر هیچ گاه مدرسه محوری تا این حد محقق نشده بود و این فرصتی است تا مدیران خلاقیت های خود را ارائه دهند، اظهار کرد: بهترین مجال برای مدرسه محوری ایجاد شد و برای کمک به استمرار فعالیت های آموزشی، شبکه شاد را ایجاد کردیم و از تلویزیون کمک گرفتیم و شما مدیران بسته های آموزشی را نیز ارائه کردید.

وی افزود: هدف اصلی همه فعالیت ها آموزش دانش آموزان است، در این راستا شبکه شاد، مدرسه تلویزیونی و بسته های آموزشی را به مدارس پیشنهاد دادیم اما اگر شما مدیران فکر می کنید روش های دیگری که اهداف را محقق می کند ارائه کنید و در اختیار ما هم قرار دهید تا از تجارب شما بهره مند شویم.

وزیر آموزش وپرورش خطاب به مدیران اظهار کرد: سهم بزرگی در مدیریت شرایط کرونا بر عهده شما است، آن ها را پیدا و ایفای نقش کنید و از آن خوب استفاده کنید؛ زیرا این فرصتی است برای بالغ شدن، رشید شدن و... است. توجه کنید اندوخته شما از این حادثه چیست؛ غم، اندوه و استیصال یا رشد و بالندگی.

وی افزود: شرایط ایجادشده، فرصتی برای سنجش دین داری، امانت داری، سخت گوشی و توانایی ها است بنابراین تا این مسابقه به اتمام نرسیده خودتان را نشان دهید. محل فداکاری و غیرتمندی اینجا است این شرایط تمام می شود و ما از خود می پرسیم در این شرایط چه کاری کردیم پس این فرصت را طلایی ترین فرصت زندگی خود بدانید تا رشد کنید و به خوبی از این میدان مبارزه بیرون بیابید.

عضو کابینه تدبیر و امید در انتها گفت: شرایط کرونا فرصتی برای جامعه و فرصتی برای نقش آفرینی افراد در زندگی است باید تلاش کنیم به عناصری مبدل شویم که مرهمی بر آلام مردم باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 746

به "حاجی میرزایی: مدیران شرایط تحصیلی تک تک دانش آموزان را اطلاع دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: مدیران شرایط تحصیلی تک تک دانش آموزان را اطلاع دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید