دعوای واتس اپ با دولت ها بالا گرفت

به گزارش اوج باور، مدیر واتس اپ در مصاحبه ای خاطرنشان کرد در صورتی که مقامات انگلیس این پیغام رسان را مجبور نمایند رمزگذاری سربه سر را متوقف کند با این اقدامات مقابله خواهد نمود.

دعوای واتس اپ با دولت ها بالا گرفت

به گزارش خبرنگاران، ویل کت کرت (will Cathcart) مدیر واتس اپ اظهار داشت در صورتیکه پیغام رسان مجبور به تضعیف رمزگذاری سر به سر در انگلیس گردد، اقدام قانونی خواهد نمود.

کت کرت در مصاحبه ای اظهار داشت این سرویس پیغام رسان آماده به چالش کشیدن هرگونه تقاضا برای باز کردن سیستم هایی است که به سرویس های امنیتی اجازه نمی دهد پیغام های رد و بدل شده بین مجرمان را بخوانند.

واتس اپ و شرکت مادر آن (فیس بوک) به دلیل رمزگذاری سر به سر پیغام ها با فشار فزاینده ای روبرو هستند. به گفته مقامات امنیتی انگلیس این فرایند ریسکی برای امنیت کاربران و جامعه در بردارد.

این در حالی است فیس بوک تصمیم دارد رمزگذاری سربه سر را در سرویس هایش از واتس اپ به مسنجر و اینستاگرام نیز گسترش دهد. به همین دلیل پریتی پتل وزیر کشور انگلیس از این شرکت خواسته درباره تصمیمش تجدید نظر کند. از سوی دیگر بعضی کارشناسان درباره طرح واتس اپ در مورد پیغام هایی که پس از ارسال ناپدید می شوند، اظهار نگرانی نموده اند.

کت کرت در این باره می گوید: هنوز به ما دستور داده نشده تا رمزگذاری سر به سر را متوقف کنیم و در صورت چنین دستوری، آن را به چالش خواهیم کشید.

او در ادامه سخنانش به شکایت پیغام رسان در هند اشاره نمود. این شکایت مربوط به ارائه طرح هایی در هند است که واتس اپ را مجبور می نماید هویت منبع پیغام های وایرال را شناسایی کند.

این خبر در حالی منتشر شده که واتس اپ تصمیم دارد با یک کمپین تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی در انگلیس رمزگذاری سربه سر پیغام ها را ترویج کند.

مدیر واتس اپ در ادامه می افزاید: ما شاهد حملات روزافزون بعضی کشورها به رمزگذاری سربه سر پیغام ها هستیم و معتقدیم مردم باید درک نمایند چه چیزی در معرض خطر است، آنها باید بدانند حریم خصوصی که به آن اهمیت می دهند به چالش کشیده شده است.

این شبکه اجتماعی ادعا می نماید بدون در نظر دریافت رمزگذاری، صدها هزار گزارش درباره موارد احتمالی سواستفاده از بچه ها را برای مقامات ارسال می نماید که بسیار بیشتر از گزارش های ارسال پیغام رسان های رقیب است.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1033

به "دعوای واتس اپ با دولت ها بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای واتس اپ با دولت ها بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید