قیمت گذاری بلیت هواپیما وظیفه دولت نیست

به گزارش اوج باور، وزیر راه و شهرسازی درباره نرخ نامه انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: قیمت گذاری وظیفه دولت نیست و طبق قانون، بر اساس عرضه و تقاضا تنظیم می گردد.

قیمت گذاری بلیت هواپیما وظیفه دولت نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، محمد اسلامی با حضور در استودیو پخش خبر 21 یکشنبه شب شبکه یک سیما گفت: پایانه های مرزی به علت وجود مسائل گوناگون به یک نابسامانی حداکثری دچار و انتظام بخشی و اعمال مدیریت آن از نظر اداری برای پایانه های مرزی احتیاج است.

وی ادامه داد: در ستاد هماهنگی مالی دولت با تأکید رئیس جمهور مقرر شد همانند مرزهای هوایی و دریایی که وزارت راه مسئولیت آن را دارد و با توجه به این که وزارت راه، میلیاردها تومان هزینه راه اندازی پایانه های مختلف در مرزهای کشور نموده است، از این به بعد این کار به اصل خودش واگذار گردد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مدیریت واحد پایانه توسط وزارت راه و شهرسازی اعمال خواهد شد و بر اساس پیش بینی، وضع بهتری را خواهیم داشت و تجار و بازرگانان از این تصمیم اعلام خرسندی کردند، چون قبلاً تکرار یک سری فعالیت ها انجام می شده است.

وی اضافه نمود: قرار نیست وزارت راه در امور تخصصی گمرک یا دستگاه دیگر دخالت کند لذا افراد منطبق با این مأموریت را در آنجا منصوب خواهیم کرد با این رویکرد که هماهنگی و تسهیل گری انجام گردد.

آقای اسلامی درباره نتایج و آثار استقرار سیستم مدیریت یکپارچه جدید در پایانه های مرزی گفت: با ایجاد یک وحدت مدیریتی و هماهنگی یکپارچه، این شرایط را سامان می دهیم و این کار به سرعت آغاز خواهد شد و افرادی با شایستگی های اخلاقی، رفتاری و با دانش منصوب خواهیم کرد تا هدفی که در این مصوبه وجود دارد محقق گردد.

وزیر راه و شهرسازی درباره نرخ نامه انجمن شرکت های هواپیمایی هم اضافه نمود: قیمت گذاری وظیفه دولت نیست و طبق قانون، بر اساس عرضه و تقاضا تنظیم می گردد.

وی گفت: در حال حاضر این یک اقدام هیجانی و متأثر از تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا است و مقرر شد هواپیمایی کشوری این مسأله را آنالیز کند و بعد تصمیم گیری گردد بنابراین نرخ نامه ای که قرار بود از اول آبان ماه اجرایی گردد فعلاً متوقف و بعد از فرایند آنالیز، تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 587

به "قیمت گذاری بلیت هواپیما وظیفه دولت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گذاری بلیت هواپیما وظیفه دولت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید