لس آنجلس تایمز: زمان تجزیه آمریکا فرا رسیده است

به گزارش اوج باور، یک روزنامه آمریکایی در مطلبی تحلیلی نوشت، شیوع ویروس جدید کرونا در ایالات متحده نشان داد که زمان تجزیه این کشور فرا رسیده است.

لس آنجلس تایمز: زمان تجزیه آمریکا فرا رسیده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه لس آنجس تایمز در یادداشتی به قلم استیو لوپز به آنالیز تاثیرات شیوع ویروس کووید19 بر ایالات متحده پرداخته و تحلیل کرد انشقاق های زیادی در جامعه آمریکا وجود دارد، به گونه ای که بهتر است این کشور تجزیه گردد.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به گزارش های متناقضی که از شبکه های مختلف آمریکایی درباره شرایط ویروس کرونا در این کشور پخش می گردد، آمده است: ما به صورت درمانده و جبران نشدنی گسسته هستیم، زمان آن رسیده که دست از صحبت کردن درباره متحد شدن بکشیم و تنها کار معقول را انجام دهیم.

این روزنامه ضمن یادآوری تجزیه اتحاد جماهیر شوروی سابق به 15 کشور در حدود 30 سال پیش، به کنایه نوشت: چرا ما نتوانیم همان کار را اینجا انجام دهیم؟ تمام کسانی که شخص اداره نماینده کنونی ایالات متحده آمریکا را دوست دارند، می توانند ساکن قلمرو مار-اِ-لاگو باشند. همه شما پیروز باشید!.

لس آنجس تایمز، پنج هفته ای که آمریکا درگیر شیوع ویروس کرونا شده را به اندازه گذر یک عمر توصیف نموده و در انتقاد از برنامه های شبکه های آمریکایی شرح داد: مانند شکنجه است. یک لحظه دارید می بینید که دانشمندان هشدار می دهند اگر به شرایط عادی، قبل از انجام آزمایش و رهگیری باز گردیم، جان مان را از دست می دهیم. لحظه بعد، رئیس جمهور ترامپ را می بینید که درخواست مردم برای بازگشت به حق خدادادی خود برای غذا خوردن در وافل فروشی و آلوده کردن اطرافیان خود [به ویروس کرونا] را تقدیس می نماید.

استیو لوپز، ملت آمریکا را جامعه ای از هم گسیخته تر از هر زمانی در تاریخ حدوداً 250 ساله ایالات متحده توصیف نموده و اضافه کرد: ما از هم متنفریم و برایش اثبات هم دارم... ما می توانیم به روش اتحاد جماهیر شوروی عمل کنیم و به 15 کشور خودگردان تجزیه شویم.

این روزنامه با اشاره به تمایل ترامپ برای دو نیمه کردن آمریکا به ایالت قرمز و آبی (اشاره ای به رنگ های دو حزب دموکرات و جمهوری خواه)، تحلیل کرد: قلمرو مار-اِ-لاگو می تواند قطعا شامل ایالت هایی گردد که علی رغم خطرات گفته شده از سوی مسئولان درمانی [درباره کرونا]، به سرعت در پی بازگشایی کسب وکار و مشاغل هستند. تگزاس، تِنِسی، جورجیا، کارولینای جنوبی و فلوریدا.

لس آنجس تایمز سپس به بیان مسائل عدیده آمریکا در بحبوحه ویروس کرونا فراموش شده اند، پرداخت: ما با بحران مسکن روبرو هستیم... تعداد غیرقابل تصوری از مردم بی خانمان، ثروت بزرگ در کنار فقر بزرگ تر [داریم]. ردیف بودجه مدارس شهر لس آنجس پر از حفره است. شهردار لس آنجس می گوید مرخصی های اجباری [به کارمندان] می دهد و حتی خدمات بنیادین کمتری از آنچه وعده داده شده بود [خواهیم داشت].

بر اساس آمارهای اعلامی، تا کنون در آمریکا تا کنون نزدیک به 850 هزار نفر به ویروس کووید19 مبتلا شده و بیش از 47 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

گزارش بازرسی کل در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نشان می دهد که بیمارستان های این کشور با کمبود تجهیزات محافظتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، روبرو بوده و از دستورالعمل های دولت نیز دچار سردرگمی شده اند.

کمبود تجهیزات پزشکی و کادر درمانی در بیمارستان های آمریکا برای مقابله با این بیماری، همچنین جمعی از مسلمانان این کشور را به فکر یاری رسانی به آنها انداخته و برای کادر درمانی این کشور ماسک و لباس های محافظتی تهیه می نمایند. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 324

به "لس آنجلس تایمز: زمان تجزیه آمریکا فرا رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لس آنجلس تایمز: زمان تجزیه آمریکا فرا رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید